2018.07.27

„Skubota mokesčių sistemos pertvarka yra Premjero rinkiminės kampanijos dalis“

„Skubota mokesčių sistemos pertvarka yra Premjero rinkiminės kampanijos dalis“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, šiandien kalbėdamas „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, pabrėžė, jog skubotai valdančiųjų priimti įstatymai kuria grėsmingą precedentą, kurį galimai bando išnaudoti Vyriausybės vadovas savo rinkiminei kampanijai.   

„Visi svarbesni valstybei sprendimai priimti ypatingos skubos tvarka ir tai kuria bendrą negerą principą – tai, kas svarbiausia valstybei, kaip pvz. mokesčiai – priimami skubant, be gilesnių diskusijų. Šiuo atveju ekonominė krizė nekvėpuoja į nugarą, kaip tai vyko Andriaus Kubiliaus Vyriausybės laikais, tačiau kvėpuoja prezidento rinkimai, kuriuos Premjeras Saulius Skvernelis norėtų laimėti. Aš spėju, kad jo pasirengimas tam – mokesčių mažinimas. Palikdamas po papildomų 10 eurų mokesčių mokėtojų kišenėje, jis pradeda rinkiminę kampaniją, nepaisant to, kad tokiam trupinių pabarstymui iš biudžeto keleriems metams prireiks beveik 2 milijardų eurų. Tačiau pažadas gyventojams duotas, ir nesvarbu, kad sisteminės gydytojų, mokytojų problemos ir toliau lieka nesprendžiamos, o 10 eurų pagerėjimą netrukus gali suvalgyti infliacija“, – teigė G. Landsbergis.  

Kartu parlamentaras pristatė Seimo opozicijos kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl pensijų reformos ir teigė, jog skubotu darbu valdantieji galimai pažeidė teisėtus gyventojų lūkesčius ir pirmą kartą atvirai bando pasiimti dirbančiųjų pinigus.

„Pati pensijų sistemos pertvarka yra labai įdomi. Sukuriamas naujas precedentas, kai iš jūsų, iš mano, ir iš visų pagal darbo santykius dirbančiųjų bus nuskaičiuojami pinigai ir privaloma tvarka pervedami į privatų fondą. Lietuvoje egzistuoja vienintelis būdas, kaip valstybė gali paimti pinigus iš gyventojų – mokesčių sistema. Tačiau valdančiųjų sprendimu, nauja sistema yra realus jūsų pinigų nuskaitymas. Atsakymų – kas tai per principas, kodėl valstybė taip daro, ir kuo remdamasi daro – neišgirdome. Per kelis mėnesius bandant pertvarkyti mokesčių sistemą, suprantu, sunku atrasti elegantišką būdą paaiškinti gyventojams, kodėl lendama į jų kišenes. Kartu su nemaža Seimo narių grupe manome, kad tokį aspektą turėtų panagrinėti Konstitucinis Teismas. Taip pat klausimų kyla ir dėl teisėtų lūkesčių, kurie pažeisti šia reforma. Ne taip seniai KT pasakė, kad aukštojo mokslo reforma, vykdyta retai atsižvelgiant į įstatymus ir nutarimus – prieštarauja Konstitucijai. Neatmesčiau, kad gali ir dabar KT panašiai pasisakyti“.

Paklaustas, kaip vertina priešpriešą tarp Premjero ir vieno įtakingiausių valdančiųjų politikų finansų klausimais, G. Landsbergis teigė, jog siunčiamas signalas, jog reformos yra labai silpnos.

„Įdomiausia šioje istorijoje tai, jog Stasys Jakeliūnas, vienas reikšmingiausių valdančiųjų politikų, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, balsavo prieš. Koks signalas siunčiamas gyventojams ir kaip tai paaiškinti? Neatsitiktinai kalbu, kad mokesčių ir pensijų sistemos pertvarka yra S. Skvernelio rinkiminės kampanijos dalis, tačiau jei tavo dešinioji ranka finansų klausimu pasisako prieš reformas, manau, jos visiškai netvarios, o tai grėsmingas signalas valstybei. Neatmesčiau, jog po 2020 m. Seimo rinkimų, reikės iš naujo peržiūrėti reformas ir labai gali būti, kad daugelis jų bus atšauktos“.

 

Visą laidos įrašą galite peržiūrėti šiuo adresu:

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/opozicija/kodel-opozicija-skundzia-teismui-pensiju-sistemos-reforma?video=1   

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti