2017.03.10

Sostinės konservatoriai reikalauja stabdyti finansavimą G. Kėvišo LNOBT ir atleisti susikompromitavusį „Vilniaus festivalių“ vadovą

Sostinės konservatoriai reikalauja stabdyti finansavimą G. Kėvišo LNOBT ir atleisti susikompromitavusį „Vilniaus festivalių“ vadovą.

Penktadienį sostinės savivaldybės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorę Almą Vaitkunskienę dėl Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) ir su juo susijusių įmonių rėmimo miesto biudžeto lėšomis. Frakcijos nariai reikalauja nutraukti finansavimą VšĮ „Vilniaus festivaliai“ ir  programai „Garsiausi pasaulio orkestrai Vilniuje“, kol bus išsklaidytos bet kokios abejonės dėl galimai neskaidrių finansavimo schemų.

Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta Všį „Vilniaus festivaliai“ pernai buvo paskyrusi 30 tūkst. eurų sumą LNOBT direktoriaus Gintauto Kėvišo sūnaus Martyno Kėvišo įmonei „Riverside music limited“.  „Riverside music limited“ jau septintus metus organizavo programos „Garsiausi pasaulio orkestrai Vilniuje“ koncertus LNOBT. Įmonė „Riverside music limited“ tam gaudavo paramą iš savivaldybei pavaldžios VšĮ „Vilniaus festivaliai“.

Pats G. Kėvišas savo pajamų deklaracijoje nurodė, kad per pastaruosius metus gavo daugiau nei 600 tūkst. eurų pajamų iš savo sūnaus įmonės. Paaiškėjo, kad esanti finansavimo ir kofinansavimo schema primena šeimyninės rangos specifiką.

Taip pat, pernai Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, sporto ir kultūros komitetas, vadovaujamas liberalo Vytauto Mitalo, priėmė sprendimą skirti dar papildomus 30 tūkst. eurų iš Vilniaus miesto savivaldybės programos „Kultūros veiklos plėtra ir jos vaidmens bendruomenės gyvenime stiprinimas“. Pažymėtina, kad Kultūros komiteto pirmininkas V. Mitalas nesugebėjo tinkamai pagrįsti šių pinigų skyrimo principo ir procedūros skaidrumo.

Vilniaus miesto tarybos narys Adomas Bužinskas teigia, jog esanti situacija yra svarus pretekstas, kad LNOBT ir su juo susijusioms įmonėms bei projektams Vilniaus miesto savivaldybė nebeskirtų lėšų. Juolab kad pagal tebegaliojančią dvišalę bendradarbiavimo sutartį su savivaldybe LNOBT šiemet ir kitąmet planuoja organizuoti dar po vieną koncertą, kuriems prašoma skirti po 45 tūkst. eurų.

Savo kreipimusi į A. Vaitkunskienę, Vilniaus miesto TS-LKD frakcija prašo ne tik nutraukti lėšų skyrimą minėtiems projektams ir įstaigoms tol, kol bus išsklaidytos bet kokios abejonės dėl finansavimo skaidrumo, bet ir paaiškinti, kokiu pagrindu buvo gauti ir priimti LNOBT prašymai, kokie tame procese buvo Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, sporto ir kultūros komiteto bei savivaldybės VšĮ „Vilniaus festivaliai“ vaidmenys.

Tikimasi, kad atitinkamų veiksmų bus imtasi jau ateinančią savaitę.

Kitos aktualijos

2020.01.17

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“
Skaityti daugiau
2020.01.17

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti