2019.05.03

Strateginiai kalbėjimai, kuriuos laikas išgirsti

Strateginiai kalbėjimai, kuriuos laikas išgirsti
Rusijos vadų strateginiai kalbėjimai kovą–balandį (Putinas, Gruško) rodo suakmenėjusį karo mąstymą, pavojingą žmonių pasaulio egzistencijai.
Mąstyseną kaip sistemą ten tradiciškai pernelyg formuoja arklio akiniai. Jie skatina matyti tik dvipolį pasaulį Rusija-NATO, ir tai kam nors patrauklu, nes patogu.
Mąstysena tampa kalbėsena arba atvirkščiai. Iki akmeninio veiksmo belieka tik slysterti.
Kremliečiai pusiau instinktyviai apsimeta nepastebintys Kinijos kaip trečiosios globalios jėgos. Kitaip, pastebėjus šią realybę, jiems tektų skubiai keisti dvipolę paradigmą. O tai ir psichologiškai, ir politkultūriškai tiesiog per sunku. Turbūt nepakeliama užduotis geografiniam gigantui ant bedugnės krašto.
Šimtą, jei ne du šimtus, metų, net nuo bažnyčių schizmos laikų, buvo kalte kalamas Rusijos ir Vakarų nesuderinamumas. Tarsi tiedu poliai ir tebūtų… Nuolat kalbėdama apie daugiapolį pasaulį, oficialioji putininė Rusija atkakliai nenorėjo jo matyti.
Tad imkim tą netikrą dvipolį Rusijos-NATO vaizdą. Kremlius, regis, dairosi pro šiuos ribotai išmanius akinius ir tiek temato.

Mes žūsim garbingai, – sako Rusijos valdytojas, – ir mes eisim į rojų, o anie supuvę netikėliai nespės net pasimelsti.

Kitos aktualijos

2019.08.22

Kas būna, kai STT agentai išlaužia ne tas duris

Kas būna, kai STT agentai išlaužia ne tas duris
Skaityti daugiau
2019.08.22

Iš Vokietijos-Lietuvos viršūnių

Iš Vokietijos-Lietuvos viršūnių
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti