2018.02.08

Sugriaukime stigmas: sergantys epilepsija – nepilnaverčiai visuomenės nariai?

Šį penktadienį 10 val. Seime vyks Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko Mykolo Majausko organizuojama spaudos konferencija skirta padėti sergantiems epilepsija.

Epilepsija yra viena dažniausiai pasitaikančių lėtinių neurologinių ligų, kuria pasaulyje serga apie 65 mln. gyventojų. Lietuvoje šia liga serga apie 26 tūkst. žmonių, iš jų net 4000 vaikų. Gydytojų teigimu, ši liga vaikystėje yra dažnesnė nei reumatas, cukraligė ar tuberkuliozė. Remiantis statistiniais duomenimis, galima teigti, kad epilepsija yra ne tik sparčiai paplitusi visame pasaulyje, bet ir kyla daug klausimų dėl jos gydymo.

Šį penktadienį 10 val. Seime vyks Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko Mykolo Majausko organizuojama spaudos konferencija skirta padėti sergantiems epilepsija.

„Seniai laikas imtis veiksmų, kurie leistų epilepsija sergantiesiems ir jų artimiesiems jaustis pilnaverčiais visuomenės nariais. Pirma – užtikrinti galimybę rinktis iš pažangiausių gydymo metodų, antra – suteikti visapusišką socialinę pagalbą, trečia – pasirūpinti sergančiųjų artimaisiais, ketvirta – keisti nusistovėjusį visuomenės požiūrį“,  teigia M. Majauskas.

Sergantieji bei jų šeimos nariai susiduria su daugybe iššūkių bei problemų. Sociumo diskriminavimas, neteisėtas atleidimas iš darbo, vaistų prieinamumas, netinkantys generiniai vaistai, psichosocialinės reabilitacijos suteikimas. Žmonės, sergantys epilepsija, susiduria su apribojimais, kurie ne visada yra pagrįsti, pavyzdžiui, vairavimas, įsidarbinimas ar tam tikrų profesijų įgijimas, laisvalaikio planavimas ar net mokyklos lankymas. Tai verčia pacientus tapti visuomenės išlaikytiniais ir išmoko juos jaustis bejėgiais. Psichologinė-socialinė sergančiųjų epilepsija reabilitacija bei integracija į visuomenę šiandien yra vienas iš tarptautinės epileptologijos prioritetų. Pabrėžiamas visuomenės švietimo būtinumas bei mokymai, kaip suteikti pirmąją pagalbą, psichosocialinio centro poreikis.  Lietuvoje ši problema ypač aktuali, todėl spaudos konferencijos metu bus keliami minėti klausimai ir pateikiami galimi jų sprendimo būdai. 

Spaudos konferencijoje dalyvaus Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas M. Majauskas, Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjunga(LESS) „Epilė“ atstovė Donata Balčikonienė, gydytoja neurologė Eglė Navickienė, VUL Santaros klinikų Epilepsijos centro vadovė, Lietuvos epileptologijos draugijos prezidentė prof. dr. Rūta Mameniškienė, VUL Santaros klinikų medicinos psichologė – psichoterapeutė Marja Turlinskienė.

Maloniai kviečiame dalyvauti žiniasklaidos atstovus.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti