2019.04.17

Sveikatos apsaugos ministerija turėtų imtis ne paradinės, o tikros kovos su korupcija

Sveikatos apsaugos ministerija turėtų imtis ne paradinės, o tikros kovos su korupcija

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė ragina sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą imtis veiksmingų priemonių kovojant su korupcija sveikatos priežiūros sektoriuje. Antradienį Valstybės kontrolės paskelbtas Sveikatos priežiūros sistemos vertinimas, pasak parlamentarės, rodo, kad ligšiolinė Sveikatos apsaugos ministerijos veikla, siekiant didesnio skaidrumo ir sistemos efektyvumo, buvo labiau imitacinė nei reali.

„Atlikti auditai parodė, kad kas penktas pacientas Lietuvoje į ligoninę guldomas nesant būtinybės. Pagal gyventojų skaičių gydytojų mums užtenka, įstaigų, teikiančių sveikatos priežiūros paslaugas – taip pat, tačiau žmonės vis dar skundžiasi ilgomis eilėmis, kovoja dėl registracijos pas gydytoją. Peršasi išvada, kad sveikatos priežiūrai iš valstybės biudžeto skiriamos lėšos naudojamos neracionaliai ir nepakankamai efektyviai“, – sako A. Bilotaitė.

Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos teigimu, Lietuva yra viena iš sparčiausiai senstančių ES šalių. Prognozuojama, kad nuo 2014 iki 2050 m. darbingo amžiaus gyventojų skaičius Lietuvoje sumažės beveik per pusę, dėl to reikės vis daugiau lėšų sveikatos priežiūros paslaugoms finansuoti.

Sveikatos apsaugos ministras turėtų imtis lyderystės ir pasiekti, kad sveikatos priežiūros sektorius, kuris iki šiol pagal apklausas įvardijamas kaip labiausiai korumpuotas, veiktų skaidriai. Iki šiol per mažai dėmesio skiriama sveikatos priežiūros įstaigų vykdomų viešųjų pirkimų kontrolei, nėra užtikrinama, kad įstaigų įsigyjama medicinos įranga būtų maksimaliai naudojama, o pacientai laiku gautų aukščiausios kokybės paslaugas. Tai, kad ministerija užmerkia akis prieš gyventojų skundus dėl neteisėtai reikalaujamų priemokų ligoninėse, yra skandalinga“, – sako A. Bilotaitė.

Nors duodančiųjų kyšį medikams mažėja, didžiausia žala valstybei, pasak Seimo narės, daroma per neskaidrius medikų ir verslo, taip pat ligoninių vadovų ir vietos politikų ryšius. O apie tai paprastai nutylima.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti