2019.07.05

„Tokia koalicija diskredituoja kovos su korupcija pastangas“

„Tokia koalicija diskredituoja kovos su korupcija pastangas“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas ir frakcijos seniūnas Seime Gabrielius Landsbergis, vertindamas šiandien pasibaigusias derybas ir sudarytą keturių partijų koaliciją bei jos pasidalintas atsakomybių sritis, pabrėžia, kad šių derybų rezultatas – sulaužyti pažadai, teisiama partija atsakinga už gynybos sritį bei atleidžiami geriausiai dirbę ministrai.

„Deja, matant šiandien paskelbtą derybų rezultatą, tenka apgailestauti, kad Lietuvą dar metus valdys visuomenės pasitikėjimą praradusių ir teisiamų partijų koalicija, o geriausiai dirbę ir aukščiausius skaidrumo standartus demonstravę ministrai – atleidžiami. Kaip ir sakėme prieš mėnesį, po pralaimėtų prezidento ir Europos parlamento rinkimų „žodžio žmonės“ ne tik nesilaikė pažado pasitraukti iš valdžios ir neiti į koaliciją su teisiamomis partijomis, bet tik pasinaudojo proga atsikratyti geriausiai dirbusių ministrų – susisiekimo ministro Roko Masiulio ir gynybos ministro Raimundo Karoblio. Gynybos srities su augančiu finansavimu paskyrimas už finansinius nusikaltimus teisiamai partijai gali diskredituoti net nacionalinius susitarimus dėl gynybos bei paskatinti visuomenės nepasitikėjimą šia svarbia sritimi ir reikalingu finansavimu. Ne mažesnį nerimą kelia vidaus reikalų ministerijos, kuriai pavaldi pasienio apsauga atidavimas kuruoti „georgijaus“ juostelės nešiotojo Valdemaro Tomaševskio partijai“, – pabrėžė G. Landsbergis.

Pasak G. Landsbergio, Lietuvos visuomenė tikrai vertesnė geresnės ir skaidresnės valdžios, todėl matant dabartinę Vyriausybės sudėtį ir pasidalintas atsakomybių sritis, daug geresnis variantas likus metams iki Seimo rinkimų būtų buvusi technokratinė Vyriausybė sudaryta iš nepartinių ministrų. 

„Tikimės, kad naujai išrinktas Prezidentas Gitanas Nausėda nenuleis žemiau kokybės ir skaidrumo kartelės partijoms ir ministrams, kurią buvo aukštai iškėlusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ir nesusitaikys su visuomenės pasitikėjimą praradusių ir teisiamų partijų diktuojamomis sąlygomis”, – pažymėjo G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti