2017.03.28

Trišalėje asamblėjoje – susitarimas dėl paramos Ukrainai, bendradarbiavimas su JAV ir Astravo AE pasmerkimas

Trišalėje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos asamblėjoje – susitarimas dėl paramos Ukrainai, bendradarbiavimas su JAV ir Astravo AE pasmerkimas.

Seimo Europos reikalų komiteto vicepirmininkas Andrius Kubilius bei TS-LKD tarptautinis sekretorius Žygimantas Pavilionis dalyvauja VIII Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų bendroje asamblėjoje Varšuvoje, kurioje šiandien priimta bendra deklaracija.

A.Kubilius vadovavo trišalės asamblėjos Europos reikalų komitetui, kuriame pristatyta LR Seimo pozicija dėl paramos Ukrainai – trišalė asamblėja parėmė A.Kubiliaus siūlymą Maršalo plano pavyzdžiu sutelkti didesnes investicinės pagalbos galimybes Ukrainos ūkiui, siejant šią pagalbą su reformų pažanga Ukrainoje.

Ambasadorius Ž. Pavilionis pristatė būtinybę koordinuoti bendrus veiksmus Vašingtone, kur lietuvių, lenkų ir ukrainiečių bendruomenės, ambasados bei atvykstantys parlamentarai iki šiol dirba daugiau individualiai. Šiaurės bei Baltijos šalių pavyzdžiu trišalė asamblėja pritarė Ž. Pavilionio siūlymui koordinuoti bendrus parlamentinius veiksmus Vašingtone, surengti pirmą istorinį bendrą trijų parlamentų vadovų vizitą į šią sostinę bei kreiptis laišku į ES valstybių parlamentus, taip pat ir JAV Kongresą kviečiant ieškoti Vakarų bendrijos iniciatyvų Ukrainai paremti.

Trišalė asamblėja taip pat pabrėžė būtinybę tęsti sankcijas Rusijai, pasmerkė oficialaus Minsko represijas ir paragino Baltarusijos valdžią nedelsiant paleisti laisvėn visus sulaikytus asmenis. Pirmą kartą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos asamblėja oficialiai pasmerkė Astravo atominę elektrinę, įvardydama ją kaip grėsmę viso regiono saugumu, kartu nuspręsdama energetinio saugumo klausimais susitikinėti dažniau.

Asamblėja paragino šalių vyriausybės greičiau vystyti stringančius infrastruktūros projektus bei pasidžiaugė Lietuvos-Lenkijos-Ukrainos brigada (LITPOLUKRBRIG) pasiekusią galutinį operacinį pasirengimą ir pasisakė už Konstantino Ostrogiškio, laimėjusio Oršos mūšį prieš Maskvą, vėliavos šiai brigadai suteikimą.

Kitos aktualijos

2020.01.17

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“
Skaityti daugiau
2020.01.17

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti