2017.02.16

TS-LKD atstovai vyksta į Ukrainą, lankysis fronto zonoje

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis bei Seimo nariai Andrius Kubilius ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė lankysis Ukrainoje. Parlamentarai Kijeve susitiks su Ukrainos politikais ir pareigūnais bei lankysis Donetsko srityje, kur driekiasi intensyvių karo veiksmų zona.

Š. m. vasario 16-18 d. TS-LKD pirmininkas ir frakcijos Seime seniūnas Gabrielius Landsbergis bei Seimo nariai Andrius Kubilius ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė lankysis Ukrainoje. Parlamentarai Kijeve susitiks su Ukrainos politikais ir pareigūnais bei lankysis Donetsko srityje, kur driekiasi intensyvių karo veiksmų zona.

 „Rusijos karo veiksmai prieš Ukrainą pastaruoju metu vėl sustiprėjo. Iš Rusijos pusės atnaujintas puolimas, raketinės artilerijos pabūklais apšaudant Avdejevkos miestą, civilius rajonus, privedė prie ypač sunkios humanitarinės padėties. Ukrainiečiams reikia visokeriopo palaikymo.  Į Ukrainą išvykstame Vasario 16-ąją ne atsitiktinai ‒ norime išreikšti tvirtą palaikymą Ukrainos europietiškam keliui ir teritoriniam vientisumui, o agresoriui  ‒ nusiųsti žinią, kad Ukraina ne viena“, ‒ pažymėjo G. Landsbergis.

 Ukrainos sostinėje delegacija planuoja susitikti su Ukrainos Parlamento Verchovnos Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininke H. Hopko ir Europos reikalų komiteto pirmininke M. Jonova, Nacionalinio saugumo ir gynybos sekretoriumi O.Turčynovu,  Prezidento administracijos vadovo pavaduotoju K. Jelisejev, bei kitais Ukrainos pareigūnais ir visuomenės atstovais. Susitikimų metu ketinama aptarti saugumo situaciją Rytų Ukrainoje, Minsko susitarimų įgyvendinimo padėtį, vidaus reformų eigą, aktualius Ukrainos ir ES darbotvarkės klausimus.

 Rytų Ukrainoje vyks susitikimai su vietos valdžios atstovais, visuomenės atstovais, jaunimu, ketinama susipažinti su padėtimi pafrontėje ir aptarti saugumo klausimus, taip pat vietoje planuojama tiesioginė transliacija socialiniuose tinkluose.

 Delegacija Kijeve pagerbs Euromaidano aukų atminimą. Vizitas vyksta artėjant datai, kai prieš trejus metus, 2014 m. vasario 20 d., tuometinei Ukrainos valdžiai siekiant nuslopinti Euromaidaną, atakos pasiekė piką ir per vieną dieną buvo nušauti 49 ir sužeisti 157 protesto dalyviai.

Kitos aktualijos

2020.01.24

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams
Skaityti daugiau
2020.01.23

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti