TS-LKD
2020.01.08

TS-LKD dėl taršos skandalo inicijuoja išvažiuojamąjį Aplinkos komiteto posėdį ir klausimo svarstymą Antikorupcijos komisijoje

TS-LKD dėl taršos skandalo inicijuoja išvažiuojamąjį Aplinkos komiteto posėdį ir klausimo svarstymą Antikorupcijos komisijoje

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Aistė Gedvilienė ir Paulius Saudargas kartu su Liberalų sąjūdžio frakcijos nariu Simonu Gentvilu ir Mišrios Seimo narių grupės atstovu Andriumi Mazuroniu inicijuoja neeilinį išvažiuojamąjį Aplinkos komiteto posėdį dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos, jog kartono gamyba užsiimanti įmonė „Grigeo Klaipėda” didžiąją dalį nevalytų nuotekų išleidžia į Kuršių marias ir, anot prokuratūros, veikia tyčia bei darydama didelę žalą gamtai – tarša apie 100-130 kartų viršija leistinas normas. Posėdis numatomas sausio 10 d., penktadienį, 11 val., Klaipėdos miesto savivaldybėje.

Tuo pačiu, TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Antikorupcijos komisiją, prašydama į artimiausio posėdžio darbotvarkę įtraukti klausimus, ar kontroliuojančios gamtos apsaugą institucijos po patikrinimų žinojo apie situaciją „Grigeo Klaipėda“, kokių veiksmų buvo imtasi, kad būtų pašalintos galimai korupcinės veikos bei kas atsakingas dėl laiku nepriimtų sprendimų, kurie padarė didžiulę žalą gamtai?

„Susidariusią situaciją reikia vertinti labai kritiškai. Tai nėra vien tik lokalus incidentas. Viena vertus, AB „Grigeo Klaipėda“ yra stambi ir reputaciją turinti įmonė, todėl šis skandalas paveiks visą sektorių ir valstybę. Kita vertus, pastaruoju metu Lietuvą krečia virtinė aplinkosauginių incidentų, pradedant nuotekomis Neryje, baigiant padangų gaisru Alytuje. Akivaizdu, kad reikalingas naujas strateginis požiūris į aplinkos taršos kontrolę. Dabar iš viešojoje erdvėje pateiktos informacijos nėra aišku kokio masto žala Kuršių mariose padaryta bei kodėl tokia situacija susiklostė, kiek laiko tai tęsėsi. Būtina kuo greičiau viską išsiaiškinti ir siekti, kad žala gamtai ir valstybei būtų atlyginta bei kad ateityje tokie nusikaltimai nesikartotų“, – pažymėjo A. Gedvilienė ir P. Saudargas.

Kartu parlamentarai ragina į posėdį pakvieti Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovus, Aplinkos apsaugos departamento vadovą, Aplinkos apsaugos agentūros atstovus, Aplinkos ministerijos atstovus, Nacionalinio sveikatos centro atstovus, taip pat kuruojantį SAM viceministrą, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovus bei įmonės „Grigeo Klaipėda“ atstovus.

 

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine
Skaityti daugiau
I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų