2017.02.17

TS-LKD delegacija Ukrainoje: „Negirdimas karas vyksta kaip vykęs“

Susitikimuose Kijeve buvo aptartos saugumo padėties ir Rusijos kurstomo karo Rytų Ukrainoje temos, Ukrainos vidaus reformų eiga, santykių su Europos Sąjunga darbotvarkės klausimai.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis drauge su Seimo nariais Andriumi Kubiliumi ir Radvile Morkūnaite-Mikulėniene šiuo metu lankosi Ukrainoje, kur susitina su šalies parlamentarais, politikais ir aukšto rango pareigūnais.

Susitikimuose Kijeve buvo aptartos saugumo padėties ir Rusijos kurstomo karo Rytų Ukrainoje temos, Ukrainos vidaus reformų eiga, santykių su Europos Sąjunga darbotvarkės klausimai.

„Lyginant situaciją, kurioje Ukrainą paliko į Rusiją pasprukęs V. Janukovyčius, kai visi baiminomės valstybės ekonominio bankroto, šiandien šalyje matome gerų ekonomikos stabilizacijos ženklų. Tačiau bendraudami su ukrainiečiais jaučiame, kad jie norėtų dar rezultatyvesnių reformų, dar stipresnės kovos su korupcija, dar aiškesnio įvardijimo, kas yra agresorius Rytų Ukrainoje ir Kryme, ir dar tvirtesnės paramos europiniam keliui, tačiau visa tai vyksta lėtai, pernelyg lėtai. Todėl su kolegomis kalbame apie Maršalo plano atitikmens Ukrainai būtinybę – reikia priemonių paketo su konkrečiais reikalavimais, resursais jiems įgyvendinti ir „apdovanojimais“ už kiekvieną pasiektą rezultatą“, – kalbėjo G. Landsbergis.

TS-LKD atstovai taip pat susitiko su Krymo totorių atstovais, su kuriais aptarė sisteminius okupacinės valdžios vykdomus žmogaus teisių pažeidimus aneksuotame Kryme, siekį sunaikinti Krymo totorių turėtą savivaldą ir tautinę savimonę bei būtinybę viešinti ir nuolat informuoti tarptautinę bendruomenę apie vystančius nusikaltimus. Taip pat TS-LKD delegacija Krymo totorių atstovams įteikė Lietuvos istorinę vėliavą, patvirtindami šių dienų Lietuvos paramą ir tuo pačiu prisimindami istorinę datą – 620-asias metines, kai pirmieji totoriai apsigyveno Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.

Šiandien G. Landsbergis, A. Kubilius ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė atvyko į Mariupolį, kuriame susitinka su vietos valdžios atstovais, Mariupolio Universiteto studentais, kariais ir visuomenininkais.

„Kol buvome susitikimuose Ukrainos fronte žuvo trys Ukrainos kariai, keturi sužeisti. Kol kalbėjome, Avdejevkoje raketa pataikė į daugiaaukštį namą. Negirdimas karas vyksta kaip vykęs”, – pažymėjo parlamentaras G. Landsbergis, pabrėždamas, kad tokie vizitai reikalingi ir tam, kad Europa ir pasaulis nepamirštų kokią auką Ukraina kasdien moka už savo laisvę, savarankiškumą ir demokratines reformas.

Kitos aktualijos

2019.08.22

Kas būna, kai STT agentai išlaužia ne tas duris

Kas būna, kai STT agentai išlaužia ne tas duris
Skaityti daugiau
2019.08.22

Iš Vokietijos-Lietuvos viršūnių

Iš Vokietijos-Lietuvos viršūnių
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti