2016.11.24

TS-LKD frakcija pateikė pasiūlymus kitų metų biudžetui pagal strategines kryptis

TS-LKD frakcija pateikė pasiūlymus kitų metų biudžetui pagal strategines kryptis

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas, Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis pateikė pasiūlymus dėl 2017 m. valstybės biudžeto projekto.

„Nueinančios Vyriausybės pateiktame biudžeto projekte vėl matome netesėtus pažadus dėl biudžeto deficito sumažinimo ir vėl pasigedome aiškių prioritetų bei krypties. Todėl suprasdami, kad naujoji Vyriausybė neturės pakankamai laiko struktūriniams pakeitimams realizuoti jau šiame biudžete, pateikėme konstruktyvius pasiūlymus, kurie padėtų pamatus reikalingiems darbams. Mūsų užregistruoti pasiūlymai padėtų kurti naujas darbo vietas regionuose, kurtų saugesnę socialinę aplinką, sustiprintų kovą su korupcija bei didintų geopolitinį Lietuvos saugumą“, – teigė G. Landsbergis.

TS-LKD frakcijos seniūnas frakcijos vardu užregistravo siūlymus didinti finansavimą VšĮ „Investuok Lietuvoje“, taip sukuriant prielaidas į šalies regionus atvesti daugiau užsienio gamintojų, ten kursiančių naujas darbo vietas. Taip pat siūloma didinti resursus, skiriamus socialiniams darbuotojams, taip išplečiant jų tinklą ir užtikrinant, kad socialinės rizikos šeimos ir svarbiausia – jose augantys vaikai susilauks deramo valstybės dėmesio. TS-LKD frakcija taip pat siūlo didinti sumą, skiriamą kovai su savižudybių epidemija – emocinei ir psichologinei, patyčių ir smurto prevencijai švietimo įstaigose bei resursus, skiriamus Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus institucijai.

Didelis dėmesys TS-LKD biudžeto pakeitimų pasiūlymuose teikiamas skaidrumui ir kovai su korupcija – siūloma didinti finansavimą, skiriamą Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT), įgalinant šią įstaigą patikrinti ne 5%, bet bent 30% visų vykdomų viešųjų pirkimų bei Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) biudžetą, tuo pačiu perduodant šiai įstaigai partijos finansavimo kontrolės funkciją.

Vienas esminių TS-LKD įregistruoto siūlymų paketo akcentų – Lietuvos vidaus ir geopolitinio saugumo didinimas. Valdantiesiems siūloma šiuo geopolitiškai įtemptu laikotarpiu didinti finansavimą Vidaus saugumo departamentui, taip sustiprinant Lietuvos žvalgybinius ir kontržvalgybinius pajėgumus, bei skirti daugiau resursų parlamentinei diplomatijai, taip sustiprinant ryšius su strategiškai svarbiomis valstybėmis, tokiomis kaip JAV, Jungtinė Karalystė ar Vokietija.

Bendra TS-LKD teikiamų pasiūlymų suma – kiek mažiau nei 15 mln. eurų. Trūkstamus pinigus siūloma paimti iš valstybės valdomų įmonių, tokių kaip „Lietuvos Geležinkeliai“, kurie, kaip rodo viešai prieinama informacija, į valstybės biudžetą nesumokėjo 135 mln. Eur dividendų. 

„Suprantama, kad tai nėra struktūriniai pakeitimai, tačiau jie svarbūs brėžiant esmines strategines kryptis. Biudžetas grįš į Vyriausybę ir bus taisomas. Praeitą kadenciją socialdemokratai dažniausiai atmesdavo TS-LKD pasiūlymus – pažiūrėsime, kaip bus dabar“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti