2018.04.19

TS-LKD frakcijoje – žemės ūkio ministras Bronius Markauskas

TS-LKD frakcijoje - žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, atvykęs į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdį dėl su juo siejamų skandalų aiškinimosi, klausiamas, ar ne metas prisiimti politinę atsakomybę, sakė, kad „mes visi turime prisiimti atsakomybę.“ Ministras kartojo, kad nepažeidė draudimo jam turėti reikalų su verslu, nepaisant to, kad dirba mamos ūkyje, nes jokio atlygio jis už tai negauna.

Pirmoji partijos pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė stebėjosi, kodėl ministras bei premjeras Saulius Skvernelis dangstosi teisine atsakomybe. „Kaip žiūrite į savo politinės atsakomybės prisiėmimą šitoje situacijoje?“, – klausė parlamentarė.
„Teisingai pažymėjote, kad daugelis jūsų per ilgą politinio darbo patirtį… Aš turiu pripažinti, kad man tos patirties trūko, aš tikrai per mažai apie tai galvojau, daugiau galvojau apie darbą… Suprantu, kad aš esu opozicinės partijos frakcijoje, visada reikia nepamiršti, kad šalia visada yra politika, o opozicijos tikslas – kritikuoti. O kalbant apie moralę, manau kad visi turim prisiimti tą atsakomybę, atliekamas tyrimas, duotos išvadas turbūt ir kaip politiko, apie kokį mes pažeidimą kalbam”, – kalbėjo ministras.

„Jei būtume įvertinę rizikas, to nebūtų atsitikę“, –  frakcijai  sakė B. Markauskas. Jis kartojo, kad jo mama atsisako ūkio veiklos – nebedirbs žemės. Jis pridūrė, jog penktadienį atvažiuos firmos furgonas išsivežti gyvulių. „Į ateitį, kad nebūtų klausimų, atsisakome žemės ūkio veiklos, o į praeitį – praeitis nedingsta (…) Kitiems metams bus kitos taisyklės, kad ūkininkams nebūtų daugiau rizikų“, – sakė jis.

Frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma pastebėjo nemanantis, kad B. Markauskas yra vienas iš daugybės ūkininkų, kurie susiduria su tokiomis problemomis, nes jis yra ministras, kuris išvis neturėtų užsiimti kita veikla ir gauti pajamas. „Jūs, kaip suprantu, perrašėte ūkį motinai, bet pagal įgaliojimą tvarkote ūkio reikalus. Ar nemanote, kad apeinate nuostatą“, – klausė J.Razma.

B. Markauskas sakė girdintis viešojoje erdvėje pasakymus, kad slepiasi už mamos nugaros, tačiau pakartojo, ką yra sakęs anksčiau: ūkis pradėtas 1990 metais ir visada jis priklausė jo mamai Sofijai Markauskienei. „Darbinių santykių neturėjau ir neturiu su Sofijos Markauskienės ūkiu. Aš dirbau kaip šeimos narys. Atsitiko bėda, tad tenka tvarkyti ūkio reikalus, jokio atlygio už tai negaunu, darbinių santykių ir atlyginimo negaunu. Tai pakankamai mažas, vidutinis ūkis, tai tikrai galiu pasakyti, kad tai šaudymas iš patrankos į žvirblį“, – kalbėjo jis.

Nuotrauka – Juliaus Kalinsko / 15min

Kitos aktualijos

2020.01.24

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams
Skaityti daugiau
2020.01.23

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti