2017.03.07

TS-LKD frakcijos posėdyje finansų ministras V. Šapoka

TS-LKD frakcijos posėdyje – finansų ministras.

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija į posėdį pasikvietė finansų ministrą Vilių Šapoką aptarti naujosios Vyriausybės planujamas mokesčių reformas.

Pirmiausia ministras patikino, jog jokie nauji mokesčiai nebus įvedami, tačiau teigė, jog peržiūrėjus kai kurių lengvatų naštą valstybei – tikrai dalies atsisakys. Tiesa, kada konkrečiai tai įvyks, ministras nesakė, tik užsiminė apie pavasario sesiją.  Taip pat ministras teigė, jog dvi daugiausiai klausimų keliančios lengvatos – mokestinė lengvata ūkininkams ir šildymo lengvata.

„Prisiminus, kad Vyriausybės programoje buvo numatyta įsivertinti mokesčių pagrįstumą, esame apsitarę, kad jokie nauji mokesčiai negali būti įvedami, kol nesusitvarkėme su dabartiniais, dabar yra atsiradę daug trūkumų, galimų landų. Kalbant apie ūkininkus, taip – įvairių lengvatų, kurių ūkininkams yra daugiau 20, kaina yra didelė. Visos lengvatos bus peržiūrėtos, įskaitant ūkininkų. Per pavasarį visos lengvatos bus peržiūrėtos, įvertinta jų kaina visuomenei, ar pasiekti iškelti tikslai, kurios yra socialiai teisingos, kurios turi teigiamą poveikį. Visus atsakymus pateiksime metu“, – teigė V. Šapoka.

Ministro buvo klausiama dėl situacijos Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI), po buvusio vadovo Dainoro Bradausko galimai korupcinio valdymo ir nušalinimo nuo pareigų, bei kokie veiksmai daromi dėl pačios VMI reputacijos reabilitavimo? „Yra sudaryta mokesčių inspekcijoje atskira grupė asmenų, kurie turi įvertinti su minėtomis įmonių grupėmis susijusius veiksmus. Analizė vyksta. Reputacijos klausimas – labai svarbus dalykas, nes nereikia slėpti – šešėlis yra kritęs. Išeiti iš situacijos galime, tik jei institucija bus pertvarkoma ir tai labai priklauso ir nuo to, kas taps nauju VMI vadovu“, – sakė ministras.

Frakcijos atstovai domėjosi ir planuojamu antros pakopos pensijų tvarkos pakeitimu. Ministras ne kartą viešojoje erdvėje prasitarė, jog antroje pakopoje pensiją be papildomų įmokų (dabar 2 proc.) nekaupiantys gyventojai dėl mažos kaupiamos sumos didelės naudos pensijoje nepajus.

„Galvojame sudaryti galimybes asmenims, kurie tik 2 proc. dabar kaupia, padidinti dalyvavimą sistemoje: ar prisidėti prie tų, kurie papildomai moka, ar grįžti į Sodrą“, – šnekėjo ministras.

Paklaustas apie terminus, kada visuomenei bus pristatyti pakeitimai, susiję su pensijų kaupimu, V. Šapoka paminėjo, kad tai nėra degantis klausimas.

/10 1

Kitos aktualijos

2020.01.21

Pluoštinių kanapių įstatymas pagaliau keliauja į Seimo darbotvarkę

Pluoštinių kanapių įstatymas pagaliau keliauja į Seimo darbotvarkę
Skaityti daugiau
2020.01.21

Laurynas Kasčiūnas prašo Lietuvos banko pateikti informaciją Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui apie bendrovę „Settek“

Laurynas Kasčiūnas prašo Lietuvos banko pateikti informaciją Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui apie bendrovę „Settek“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti