2017.02.21

TS-LKD frakcijos posėdyje – teisingumo ministrė M.Vainiutė

Į TS-LKD frakcijos narių klausimus atsakinėjo teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Šiandien Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija į savo posėdį pasikvietė teisingumo ministrę Mildą Vainiutę. Posėdyje aptarta situacija laisvės atėmimo įstaigų sistemoje.

Ministrė nesiėmė spręsti, ar netvarka bausmių vykdymo sistemoje galėjo būti kuriama su buvusio ministro socialdemokrato Juozo Bernatonio žinia.

Frakcijos pirmininkas G. Landsbergis teigė, kad akivaizdu, jog J.Bernatonis į valstybės įmones ir institucijas įdarbino daugybę socialdemokratų. Atsakydama M.Vainiutė teigė, kad J.Bernatonis dirba Seime ir jo galima apie tai paties paklausti.
„Sutikite, kad būtų nekorektiška vertinti ankstesnis darbus, esu trumpai pozicijoje“, – sakė ji.

Ministrė nenorėjo sutikti, kad paaiškėjus faktams apie negeroves bausmių sistemoje, ministerija delsė pradėti tyrimą.
„Tikrai dirbame. Galiu patikinti, atsakysime į tuos klausimus, kas ten bebūtų. Ką galėjome per tą laiką padaryti, padarėme“, – sakė ji.

Vasario pradžioje nuo pareigų nušalinti Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė ir Kauno tardymo izoliatoriaus laikinasis vadovas Edvardas Kviatkauskas. Tokį sprendimą teisingumo ministrė priėmė atsižvelgusi į teisėsaugos pateiktą informaciją apie galimus pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje.

Seimo narė Agnė Bilotaitė klausė ministrės, kas apsaugos pranešėjus, kurie informuoja apie korupcinius sandorius institucijose. A. Bilotaitė tiap pat domėjosi, ar bus kuriamas pranešėjų apsaugos įstatymas ar jei pasirodytų tokios iniciatyvos, ar ministerija palaikytų apsaugos pranešėjams ir jų  šeimoms įstatymą.

„Tikrai kuriame tokį įstatymą ir remsime visas pranešėjų apsaugos iniciatyvas. Žaviuosi pranešėjais, kurie išdrysta kovoti su korupcija”, – teigė ministrė.

Pirmininko pavaduotuoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė domėjosi gana dideliu patarėjų mechanizmu Teisingumo ministerijoje, pabrėždama, jog kitose ministerijose patarėjų skaičius gerokai mažesnis. Ministrė aiškino, jog tokį patarėjų aparatą rado atėjusi dirbti prieš keletą mėnesių, tačiau teigė, jog visi patarėjai – reikalingi.

Seimo narys Andrius Kubilius domėjosi, ar ministrė žino daugiau socialdemokratų įdarbinimo valstybinėse įmonėse pyramidžių, panašių, į žiniasklaidoje šią savaitę pasirodžiusių viešojoje erdvėje. M. Vainiutė teigė, jog vyksta vidiniai auditai, tačiau daugiau informacijos ji neturinti.

Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė domėjosi, kokia situacija šiuo metu be vadovo veikiančioje Vartotojų apsaugos tarnyboje, į kurio postą buvo siūlomas ir abejotinos reputacijos Julius Pagojus. Ministrė teigė, jog šiuo metu paskelbtas konkursas vadovo pareigoms ir teigė, jog bus renkamasi iš geriausių kandidatų.

Seimo narys Jurgis Razma domėjosi, ar pasirodžius informacijai, apie abejotinus sandorius tarp Teisingumo ministrerijai pavaldžių valstybinių įmonių ir jų vadovų, ministrė buvo susitukusi su ją deleguvusios partijos pirmininku A. Butkevičium ir buvusiu teisingumo ministru J. Bernatoniu, tačiau atsakymo frakcijos nariai taip ir nesulaukė.

Tuo tarpu Stasys Šedbaras domėjosi kalėjimų reforma ir kalėjimo ligoninės iškėlimo už miesto ribų nauda. Ministrė teigė, jog laukiama Norvegiško kapitalo investicijų ir ketinama Pravieniškėse esantį pastatų kompleksą atnaujinti bei ten perkelti Lukiškių kalėjimą. Tuo tarpu dėl kalėjimo ligoninės iškėlimo, ministrė teigė, pagrindinis minusas yra gydytojų stygius, kadangi ir atlygis, ir darbo sąlygos yra gana prastos ir medikai tikrai nenori užimti tokių atsakingų ir sudėtingų pareigų.

Galų gale posėdis užbaigtas klausimais apie Registrų centro vadovo staigų atsistatydinimą.

Ministrė M. Vainiutė teigė, jog atsistatydinimo priežastys yra netenkinanti vadovo veikla, nors pabrėžė, jog beveik 20 metų darbo stažą turintis vadovas priėmė ir gerų sprendimų. Tiesa, atkreipus dėmesį į gana solidžią kompensaciją, kuri laukia Registrų centro vadovo, M. Vainiutė teigė, jog negalima nubraukti viso gyvenimo darbo dėl paskutinių klaidų, tačiau kartu ir priminė, jog teisėta ir teisinga nėra lygiagrečios sąvokos.

/8 1

Kitos aktualijos

2020.01.20

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą
Skaityti daugiau
2020.01.20

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti