2018.09.27

„TS-LKD iniciatyva – Seimo rezoliucija raginanti pratęsti sankcijas Rusijai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje“

„TS-LKD iniciatyva – Seimo rezoliucija raginanti pratęsti sankcijas Rusijai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje“.

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos iniciatyva, reaguojant į bandymus aplinkiniais keliais sugrąžinti Rusijos delegacijai teises dalyvauti Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sprendimų priėmime, Seimas priėmė rezoliuciją, kviečiančią ETPA nepriimti siūlomų taisyklių ir procedūrų pakeitimų, leidžiančių šios organizacijos normas pažeidusiai valstybei narei atgauti teises neįvykdžius Asamblėjos sprendimų. Rusijai balsavimo teisės Asamblėjoje suspenduotos dėl agresijos prieš Ukrainą ir Krymo okupacijos nuo 2014 m. balandžio mėn.

Būtinybę Seimui išreikšti savo poziciją, artėjant lemiamiems sprendimams dėl Rusijos Federacijos delegacijos dalyvavimo ETPA darbe, iškėlė Seimo nariai iš įvairių frakcijų: Andrius Kubilius, Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas, Emanuelis Zingeris, Žygimantas Pavilionis iš TS-LKD, Egidijus Vareikis – LVŽS ir Algirdas Butkevičius – LSDD. Galutinę rezoliucijos redakciją Seimui pateikė dviejų didžiausių parlamentinių frakcijų atstovai A. Ažubalis ir E. Vareikis.

Vienas iš rezoliucijos teikėjų A. Ažubalis pažymi, kad Rusijos Federacija ne tik nepašalino priežasčių, dėl kurių buvo priimtos ETPA sankcijos jos delegacijos atžvilgiu, bet ir toliau nevykdo kitų įsipareigojimų, kuriuos prisiėmė stodama į šią organizaciją 1996 metais.

„Rusijos Federacija ketina susigrąžinti balsavimo teises ETPA, ne taisydama savo įvykdytus grubius tarptautinės teisės ir Europos Tarybos ginamų normų pažeidimus, o reikalaudama Europos Tarybos taisyklių pakeitimo, kuris padėtų panaikinti jai pritaikytas sankcijas“, – pažymi Seimo narys.

Rezoliucijoje, taip pat pabrėžiama, kad sprendimas priimti Rusijos Federacijos pasiūlymus sukurtų neigiamą precedentą kitoms valstybėms nesilaikyti įsipareigojimų ir pažeistų Europos Tarybos, kaip žmogaus teisių, demokratijos ir teisės viršenybės saugotojos, patikimumą, galėtų sukelti didžiulę šios tarptautinės organizacijos autoriteto krizę. Seimas ragina Europos Tarybą ir ETPA nuosekliai laikytis savo sprendimų, priimtų dėl Rusijos Federacijos ir įpareigoja Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos narius ETPA ir kituose Europos Tarybos organuose laikytis šios pozicijos.

Rezoliucija buvo priimta 77 Seimo narių balsais už ir vienam susilaikius.

 

Kitos aktualijos

2020.06.03

Jaunimas protestuos prie Vyriausybės prieš išdavikišką susitarimą dėl Astravo AE

Jaunimas protestuos prie Vyriausybės prieš išdavikišką susitarimą dėl Astravo AE
Skaityti daugiau
2020.06.03

Siūloma įpareigoti asocijuotas struktūras, norinčias vykdyti lobistinę veiklą, registruotis lobistais

Siūloma įpareigoti asocijuotas struktūras, norinčias vykdyti lobistinę veiklą, registruotis lobistais
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti