2018.02.06

TS-LKD kviečia Kauno m. tarybą nepriimti skubotų sprendimų

TS-LKD frakcija, Kauno m. savivaldybės taryboje, kviečia valdančiąją daugumą nepriimti skuboto sprendimo, galimus alternatyvius mokyklų veiklos ir mokymosi rezultatų gerinimo planus aptarti su mokyklų bendruomenėmis bei socialiniais partneriais.

Vasario 6 d. Kauno m. savivaldybės tarybos posėdyje numatomas tvirtinti miesto mokymo įstaigų pertvarkos planas, kuriam nepritaria nei mokyklų bendruomenės, nei Švietimo ir mokslo ministerija, o viešojoje erdvėje pasigirstanti nenuosekli ir prieštaringa atsakingų savivaldybės administracijos atstovų komunikacija liudija, jog net ir reformos autoriai tarpusavyje nėra sutarę dėl konkrečių reformos tikslų bei priemonių jiems pasiekti. TS-LKD frakcija, Kauno m. savivaldybės taryboje, kviečia valdančiąją daugumą nepriimti skuboto sprendimo, galimus alternatyvius mokyklų veiklos ir mokymosi rezultatų gerinimo planus aptarti su mokyklų bendruomenėmis bei socialiniais partneriais.

Plačias diskusijas viešojoje erdvėje sukėlę Kauno m. Savivaldybės administracijos planai nepratęsti sutarties su nevalstybine Šv. Mato gimnazija atskleidė, jog už mokyklų pertvarką atsakingi administracijos pareigūnai neturi aiškios strateginės mokyklų tinklo Kaune reformos vizijos bei aiškiai identifikuotų veiklos tikslų. Viešojoje erdvėje iš pradžių minėję nepasitenkinimą ugdymo kokybe reiškę darbuotojai ne tik nebuvo įsigilinę į realius gimnazijos moksleivių mokymosi rezultatus bet ir negalėjo pateikti nei norimų pasiekti ugdymo kokybės vertinimo rodiklių, nei juo labiau – platesnės mokyklų veiklos vizijos. Vėliau pasirodžiusioje oficialioje administracijos pozicijoje akcentuojama ne priemonės ugdymo kokybei gerinti bet teisė skirti mokyklos direktorių.

Ne mažesnio atgarsio sulaukė ir kitų mokymo įstaigų reorganizavimo planai: priėmimo į Pilėnų progimnaziją (nors pastaraisiais metais mokykloje mokinių daugėjo) Ašigalio gatvėje stabdymas, Tito Masiulio mokyklos jungimas prie kitame miesto gale įsikūrusio Kauno Suaugusiųjų mokymo centro, nors tam akivaizdžiai prieštarauja Dainavos rajono gyventojai, savo poziciją patvirtinę 26 lapais parašų.

„TS-LKD frakcija nepritaria skubotai ir nepamatuotai vykdomai ugdymo įstaigų tinklo reformai Kaune. Sutinkame, jog daugelyje ugdymo įstaigų permainos reikalingos, tačiau akivaizdu, jog siekiant realiai gerinti ugdymo kokybę derėtų pradėti nuo platesnės reformos vizijos, o tik paskui imtis pavienių mokyklų pertvarkos. Akivaizdu, kad Kaune yra ne viena ugdymo įstaiga, kurios kokybės ir prestižo gerinimui savivaldybė neskiria deramo dėmesio. TS-LKD frakcija kviečia viešai ir skaidriai aptarti pertvarkos planus su miesto, mokyklų ir moksleivių bei jų tėvų bendruomenėmis, socialiniais partneriais, atsižvelgti į geriausią pasaulinę praktiką ir sėkmingus reformų pavyzdžius, dalintis atsakomybe už mokymo kokybės gerinimą su mokyklų bendruomenėmis ir veiklą organizuojančiais nevyriausybiniais partneriais“, – teigia Kauno m. tarybos TS-LKD frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė.

 

Kitos aktualijos

2020.01.29

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą
Skaityti daugiau
2020.01.29

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti