2017.02.10

Astravo AE statybų stabdymas tapo visų parlamentinių partijų bendru reikalu

TS-LKD nuoseklios pastangos pasiteisino: Astravo AE statybų stabdymas tapo visų parlamentinių partijų bendru reikalu.

Šiandien visų parlamentinių partijų atstovai pasirašė politinių partijų susitarimą „Dėl bendrų veiksmų dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės“.

Šiuo susitarimu  Seime atstovaujamos partijos įsipareigojo vieningai paremti su Vyriausybe suderinto Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos bei elektros energijos rinkos apsaugos įstatymo projekto neatidėliotiną priėmimą Seime.

Įstatymo projekte yra nustatoma, kad Baltarusijos Astravo rajone statoma branduolinė elektrinė yra nesaugi ir kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, nes jėgainei statyti parinkta netinkama aikštelė, ją renkant buvo pažeisti branduolinės saugos principai ir tarptautinės konvencijos.

„Šiuo susitarimu visos svarbiausios Lietuvos politinės jėgos pareiškia, kad netoli Vilniaus  statoma branduolinė elektrinė Lietuvos visuomenei yra nepriimtina ir valstybė įpareigojama padaryta viską, kas nuo mūsų priklauso, kad jėgainė nebūtų toliau statoma ir į mūsų rinką nepatektų joje pagaminta elektros energija“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Jo teigimu, tokiu būdu kaimynams siunčiame stiprią ir aiškią politinę žinią, kad Lietuvoje yra ilgalaikė politinė valia priešintis Astravo atominės elektrinės statybai ir nepirkti joje pagamintos elektros, tokiu būdu panaikinant pagrindinį šios jėgainės statymo tikslą ­– elektros eksportą.

Seimo TS-LKD frakcijos narys Andrius Kubilius teigė, jog po šio susitarimo pasirašymo elektrinės statytojai ir finansuotojai gali galutinai palaidoti viltis gauti pajamų iš Europos Sąjungos šalyse parduodamos elektros energijos ir tokiu būdu grąžinti 10 milijardų dolerių dydžio paskolą.

„Dabar Lietuvos Vyriausybė turi nedviprasmiškai pareikalauti, kad Baltarusijos valdžia sustabdytų statybas Astrave. Europoje dar niekam nėra pavykę eksploatuoti branduolinės elektrinės, jei tam priešinasi kaimyninė valstybė, todėl jiems dabar būtų protingiausia nebekišti pinigų į brangios įrangos montavimą suprantant, kad be Lietuvos rinkos ir be tranzito į mūsų šalį, elektrinė negali atsipirkti“, – teigė Seimo narys.

Astrave statomi du rusiški 1200 MW galios branduoliniai reaktoriai. Baltarusijos valdžia yra ne kartą deklaravusi, kad viename iš jų pagaminta elektros energija bus skirta eksportui.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai dar nuo 2015 m. pabaigos nuosekliai siekė, kad Lietuva imtųsi veiksmų prieš Astravo atominės elektrinės statybą, dėl kurių dabar sutarė visos partijos.

Kitos aktualijos

2020.01.20

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą
Skaityti daugiau
2020.01.20

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti