2017.10.26

TS-LKD politinių kalinių ir tremtinių frakcija pasmerkė bandymus diskredituoti ginkluotą pasipriešinimą sovietinei okupacijai

Pareiškime pažymima, kad tokiu būdu menkinama Lietuvos laisvės kovų istorinė svarba Lietuvos valstybingumo tęstinumui okupacijos metais, Nepriklausomybės atkūrimui ir daroma žala Lietuvos valstybei.

Reaguodami į viešumoje pasirodžiusią šmeižikišką informaciją apie Lietuvos karininką, partizaną Adolfą Ramanauską-Vanagą, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių frakcija (TS-LKD LPKTF) paskelbė pareiškimą Dėl bandymų diskredituoti ginkluotą pasipriešinimą sovietinei okupacijai, kuriame griežtai smerkia bandymus visuomenėje pasėti nepasitikėjimą ir diskredituoti Laisvės kovas prieš sovietinę okupaciją, kviečia susilaikyti nuo nepatikrintos ir šmeižikiškos informacijos skleidimo visuomenėje. Pareiškime pažymima, kad tokiu būdu menkinama Lietuvos laisvės kovų istorinė svarba Lietuvos valstybingumo tęstinumui okupacijos metais, Nepriklausomybės atkūrimui ir daroma žala Lietuvos valstybei.

„Matydami viešumoje kvestionuojamą vieno iš Lietuvos Laisvės kovų vadų Adolfo Ramanausko-Vanago pasišventimo ir tarnystės Tėvynei faktą, negalime likti nuošalyje ir tylėti. Kategoriškai smerkiame tokius pareiškimus, kuriuose diskredituojami Laisvės kovų dalyviai, niekinami arba savaip interpretuojami istoriniai faktai bei galbūt bandoma įsiteikti Lietuvai nedraugiškoms jėgoms“, – pareiškimo turinį trumpai pakomentavo TS-LKD LPKTF pirmininkė Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

TS-LKD LPKTF ragina Lietuvos visuomenę išlikti budriais ir kritiškais dėl tokių provokacinių pareiškimų, o Lietuvos Respublikos valstybės institucijas – skatinti ir remti pilietiškumo bei istorinės atminties iniciatyvas, sklaidą ir įtvirtinimą.

Kitos aktualijos

2020.01.20

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą
Skaityti daugiau
2020.01.20

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti