2019.09.26

TS-LKD Prezidiumas ragina Prezidentą ir Vyriausybę neišduoti nacionalinio saugumo interesų

TS-LKD Prezidiumas ragina Prezidentą ir Vyriausybę neišduoti nacionalinio saugumo interesų

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Prezidiumas inicijuoja TS-LKD Tarybos kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Lietuvos Respublikos Vyriausybę, raginantį neišduoti Lietuvos nacionalinio saugumo interesų ir užtikrinti, kad Lietuva neatsitrauks nuo ES ir Baltarusijos partnerystės susitarimų vetavimo, kaip instrumento Lietuvos nacionaliniam saugumui užtikrinti.

Taip pat TS-LKD Prezidiumas, matydamas, kad nepaisant Seimo priimto įstatymo dėl nesaugios elektros nepirkimo ir neįleidimo į Lietuvos teritoriją ir galiojančios Nacionalinio saugumo strategijos bei kitų teisės aktų, kuriuose aiškiai įtvirtinta nuostata dėl nesaugios Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) keliamos grėsmės, Vyriausybė ir, ypatingai užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, nesiima jokių aktyvių politinių ir diplomatinių priemonių siekiant vieningos Baltijos šalių ir visos ES pozicijos dėl elektros energijos, pagamintos nesaugiose atominėse elektrinėse, neįsileidimo į ES šalių rinkas, ragina frakcijos narius Seime skubiai sušaukti neeilinį Užsienio reikalų komiteto posėdį, kuriame ministras L. Linkevičius turėtų pateikti atsakymus dėl galimų Lietuvos pozicijos pokyčių ir pateiktų jo vakarykščio susitikimo Niujorke su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi pokalbio išklotinę.

Galiausiai Prezidiumas siūlo frakcijai Seime svarstyti užsienio reikalų ministro politinę atsakomybę, jei būtų atsitraukta nuo Lietuvos pamatinių nuostatų dėl Astravo keliamos grėsmės.

„Mus pasiekė informacija, jog yra ketinimų spalio mėnesio viduryje planuojamoje Europos Sąjungos Užsienio reikalų Taryboje galimai išduoti nacionalinius interesus ir atsisakyti dabartinės Lietuvos pozicijos vetuoti ES ir Baltarusijos partnerystės susitarimą dėl jos vykdomos nesaugios Astravo AE statybos, kuri kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui“, – pažymėjo partijos pirmininkas G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

2020.11.24

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke
Skaityti daugiau
2020.11.19

„Kelias į problemų sprendimą, visų pirma, slypi atvirume“

Kandidatės į Ministrus Pirmininkus kalba Seimo posėdžių salėje
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti