2017.11.17

„TS-LKD pritaria Lietuvos medikų sąjūdžio pasiūlymui pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl medikų algų didinimo“

„TS-LKD pritaria Lietuvos medikų sąjūdžio pasiūlymui pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl medikų algų didinimo“.

Sveikatos apsaugos ministerijai pradėjus svarstyti medikų algų kėlimo klausimą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis teigia, jog frakcija pritaria Lietuvos medikų sąjūdžio siūlymui šiuo klausimu pasirašyti nacionalinį susitarimą ir mano, kad medikų algos galėtų būti didinamos jau nuo 2018 m. sausio 1 d.

„Jeigu norime geresnės sveikatos apsaugos sistemos ir, kad mūsų gydytojai neemigruotų – turime didinti medikų atlyginimus, kurie šiuo metu yra vieni žemiausių Europos Sąjungoje. Manau tuo abejojančių yra nedaug. Visgi, norėdami pasiekti realių rezultatų, turime ieškoti plataus sutarimo tarp visuomenės ir valdžios, medikų ir pacientų, valdančiųjų partijų ir opozicijos. Todėl stipriai palaikau Lietuvos medikų sąjūdžio iškeltą idėją pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl medikų algų didinimo. Mes matome visas galimybes atlyginimus kelti jau nuo sausio 1 d. Būtent to siekiant, kaip vieną iš galimų sprendimo būdų, mūsų atstovas Seimo Sveikatos reikalų komitete Antanas Matulais kartu su kitais kolegomis iš opozicijos pateikė pasiūlymą PSDF biudžetui, kuris leistų jau nuo sausio 1 dienos panaudoti PSDF biudžeto rezervo perviršį (daugiau nei 68 mln. eurų) medikų algų kėlimui. Šis pasiūlymas, kuriam pritaria ir kitos opozicinės frakcijos, galėtų būti pradžia diskusijai, kuria siektumėme plataus ir kompleksinio nacionalinio susitarimo. Mes esame pasirengę sėsti prie derybų stalo ir ieškoti sutarimo“, – teigė G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti