G. Landsbergis
2020.05.12

TS-LKD su ekonomistais ir verslu suderintą ekonomikos atkūrimo planą įteikė Premjerui

TS-LKD su ekonomistais ir verslu suderintą ekonomikos atkūrimo planą įteikė Premjerui

Šiandien Seimo salėje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis Premjerui Sauliui Skverneliui įteikė partijos ekonomikos grupės parengtą nuo pandemijos nukentėjusios Lietuvos ekonomikos atkūrimo planą.

Planas buvo parengtas konsultuojantis su verslo atstovais ir ekspertais.

„Iš verslo atstovų girdime, kad garsiai skelbiamos pagalbos priemonės jų vis dar nepasiekia. Tad šiai dienai negalime atspėti, kokio gilumo yra krizė. Siūlome  Vyriausybei savo pagalbą – turėjome ilgas ir nuoseklias diskusijas tiek su verslu, tiek su ekspertais, kalbėjome apie itin konkrečias priemones, kurių verslui reikia itin skubiai. Tikimės, kad Premjeras įveiks politines ambicijas ir priims jam tiesiamą pagalbos ranką“, – sakė TS-LKD pirmininkas Gabrielius L Landsbergis.

Konservatorių siūlymai ekonomikos atkūrimui taip pat perduoti Lietuvos Respublikos Prezidentui.

Pasak TS-LKD atstovų,  siūlymų esmė – siekiant išsaugoti darbo vietas – maksimaliai greitai suteikti reikšmingą pagalbos verslui paketą, o priemonės privalo būti parenkamos itin tikslingai.

TS-LKD parengtame ekonomikos atkūrimo plane siūlomos priemonės apima apyvartinių lėšų atkūrimą, pastoviųjų sąnaudų kompensacijos mechanizmą, pagalbą didelėms įmonėms užtikrinant likvidumą bei paramą eksportuojančioms įmonėms. Taip pat plane raginama kurti supaprastintą įmonių tarpusavio skolų užskaitos procesą bei vykdyti nuolatinį ekonominės padėties monitoringą bei jį viešinti visuomenei.

Plane pateiktos ir skirtingų ekonominės raidos scenarijų projekcijos bei pasiūlytos priemonės, jeigu šalies ekonomika įstrigtų ilgalaikėje krizėje:  didelio masto investicijos į šalies infrastruktūrą, gairės planui, kuris padėtų pritraukti į ES potencialiai greitu metu sugrįžtančią gamybos pramonę, sąlygų smulkiam ir vidutiniam verslui gerinimo paketas ir t.t.

TS-LKD akcentuoja būtinybę įkurti infrastruktūros fondą ir jo pagrindu 10 mlrd. eurų nukreipti ilgalaikėms investicijoms į šalies infrastruktūros plėtrą. Siūloma ilgalaikių investicijų programa apimtų esminius šalies susisiekimo ir energetikos objektus – magistralinius kelius Vilnius-Utena, Panevėžys-Šiauliai, Jūrų uosto plėtrą (apie 1,2 mlrd. eurų), elektros gamybos bei rezervavimo pajėgumų vystymą. Taip pat programa suteiktų impulsą sparčiau įgyvendinti kartu su reikšminga ES parama vykdomus projektus: sinchronizaciją su Europos perdavimo sistemos operatorių tinklu, kuris turėtų kainuoti apie 1,5 mlrd. eurų, ar „Rail Baltica“, kurio bendra Lietuvos ruožo kaina siekia 2,47 mlrd. eurų. Būtinas ir išskirtinis valstybės dėmesys aukštųjų technologijų plėtrai – valstybės paramos koncentravimas biotechnolgijų, sveikatos technologijų, naujų medžiagų ir IT srityse, lygiagrečiai skatinant paslaugų ir produktų eksportą šiuose segmentuose.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti