2020.09.12

TS-LKD suvažiavime paskelbta galutinė partijos rinkimų programa

TS-LKD suvažiavime paskelbta galutinė partijos rinkimų programa

Į rinkimus su šūkiu „Duok Lietuvai daugiau jėgos“ einanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija šiandien vykstančiame Didžiajame suvažiavime paskelbė galutinę 2020 m. Seimo rinkimų programą.

„Lietuva laimės, jei bus stipri Tėvynės sąjunga, stipri koalicija, stipri Vyriausybė. Konservatoriai pirmiausia kalba apie principus ir darbus, efektyvesnę ir nuosaikesnę politiką, kuri stiprintų valstybę. Mūsų bendruomenė eina į šiuos rinkimus ne tik su itin stipriu kandidatų sąrašu, bet ir su išskirtine programa. Šįkart neturime 400 puslapių dokumento, tačiau labai tiksliai įvardijame, ką norime padaryti. Lietuva stipresnė tada, kai geba veikti. Šių metų programoje siekiame pasakyti tai, kas svarbiausia“, – sakė TS-LKD sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė.

„Kelias į stiprios valstybės pergalę yra klotas ne vien gerais norais, o ilgu darbu. Tai suprasdami ir rašėme programą. Kaip lengva būtų parašyti, kad kitais metais gyvensime kaip Šveicarijoje, gal bent kaip Suomijoje. Juk taip visi daro. Tačiau žmonės nuvargę nuo neišpildomų pažadų, lyg kas tau kaskart žadėtų Kalėdas, kurios vis neateitų. Bet pokyčių verkiant reikia. Todėl mūsų programa kitokia. Mažiau yra daugiau. Mūsų programa yra mūsų sutartis su visuomene – labai tiksliai įsivardinti darbai, kuriuos, esu tikras, pajėgsime padaryti. Politikas visada turi pasirinkimą – nekvailinti, nemanipuliuoti ir sakyti tiesą, tegu kartais ir labai nepatogią. Bet tik taip galime susitelkti bendram darbui. Tik tada galime tikėtis, kad augs pasitikėjimas ir tikėjimas valstybe ir vienas kitu“, – kalbėjo TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

TS-LKD programos rengimo darbo grupės vadovė dr. Jurgita Šiugždinienė akcentuoja, kad rengiant programą partija deklaravo tris  pagrindinius principus –  aiškius prioritetus, pagarbą ekspertų nuomonei bei lyderystę ir atsakomybės prisiėmimą.

„Mums svarbu, kad būsima Vyriausybė ir jos nariai suvoktų prioritetų svarbą.  Visų darbų per trumpą laiką neįgyvendinsi, todėl turi aiškiai pasakyti, kas svarbiausia. Mūsų siekis, kad programa būtų aiškiai prioritetus įvardijantis ir vientisas dokumentas, pasakantis, kokią norime matyti Lietuvą. Taigi tikime, kad būtent šiame dokumente numatytas  darbų branduolys mums leis pasiekti tikslą – kurti stiprią valstybę, o valstybė tokia bus tik tada, kai augs žmonių pasitikėjimas ja. Išskyrėme septynis iššūkius, kuriuos turime išspręsti tam, kad  pasitikėjimas valstybe augtų, o mes, visi Lietuvos žmonės, jaustumės laisvi ir orūs“, – sakė dr. J. Šiugždinienė.

7 iššūkiai ir sprendimai

TS-LKD rinkimų programoje keliami pagrindiniai 7 iššūkiai su kuriais šiuo metu susiduria Lietuva: šlubuojanti demokratija ir chaotiškas viešasis valdymas, galimybių nelygybė ir skirtingos starto pozicijos mūsų vaikams, nesubalansuota sveikatos apsaugos sistema, išsikvėpęs ekonominis modelis, augantis nedarbas, gilėjanti socialinė atskirtis ir demografinė žiema, grėsmės valstybingumui bei neatsakinga ir aplinkai žalinga veikla.

Kiekvienam šių 7 iššūkių, TS-LKD siūlo ir konkrečius sprendimo būdus: šlubuojančiai demokratijai ir chaotiškam valdymui – mažinti teisės aktų kūrimą ir daugiau dėmesio skirti sprendimų kokybei, sugrąžinti prestižą dirbti valstybei, naujo, vakarietiško paslaugų standarto, įtvirtinimą, e-paslaugų išplėtimą. Galimybių nelygybei ir skirtingoms starto pozicijoms – visiems vaikams prieinamą kokybišką ankstyvąjį ugdymą, vienodo ugdymo kokybės standartą visose Lietuvos mokyklose, valstybinę Tūkstantmečio gimnazijų programą, mažesnę atskirtį tarp didžiųjų miestų ir regionų.

Spręsdami nesubalansuotos sveikatos apsaugos sistemos klausimą, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai imsis įgalinti šeimos gydytojus, perprofiliuoti rajoninių ligoninių veiklą remiantis rajono specifika ir žmonių poreikiais,  gerinti medicinos darbuotojų ir rezidentų darbo sąlygas, sustiprinti pasirengimą pandemijoms ir siūlys steigti „superligoninę“.  Išsikvėpusiam ekonomikos modeliui transformuoti numatoma steigti strateginių investicijų fondą, resursus koncentruoti keliose prioritetinėse ekonomikos srityse, tokiose kaip bio- ir sveikatos technologijos, IT, naujos medžiagos, stiprinti mokslo centrus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, sukurti stiprią ekosistemą startuoliams; augančiam nedarbui ir gilėjančiai socialinei atskirčiai – individualizuoti ir skaitmenizuoti socialinių paslaugų teikimą, užtikrinti pensijų sistemos stabilumą ir peržiūrėti pensijų struktūrą užtikrinant, kad bazinės pensija kuo labiau priartėtų prie minimalių vartojimo poreikių,  pasiūlys paketą jaunoms šeimoms, įgalins ir sudarys daugiau galimybių aktyviam darbui ir gyvenimui vyresnio amžiaus žmonėms,

TS-LKD programoje taip pat numatoma su grėsmėmis valstybingumui kovoti sinchronizuojant elektros sistemą su žemynine Europa, laikantis absoliučios Astravo AE ekonominės blokados, didinant NATO kolektyvinės gynybos pajėgumus regione, o su neatsakinga ir aplinkai žalinga veikla – stiprinant visuomenės dalyvavimą aplinkosaugos sprendimų priėmime, išsaugant brandžių miškų plotą, įdarbinant technologijas miestų infrastruktūros pažangai bei mažinant taršą ir didinant atsakingą vartojimą.

Susipažinti su TS-LKD programa galima adresu: www.tslkd2020.lt

/329 1

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti