2016.05.21

TS-LKD suvažiavime pristatyta rezoliucija politinės sistemos skaidrumui

Šiandien Vilniaus Kongresų rūmuose įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) XXI suvažiavimas, kuriame atkreipiant dėmesį į pastarųjų dienų aktualijas pristatyta rezoliucija „Dėl politinės sistemos skaidrumo ir pasitikėjimo valstybe atkūrimo“.

Šiandien Vilniaus Kongresų rūmuose įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) XXI suvažiavimas, kuriame atkreipiant dėmesį į pastarųjų dienų aktualijas pristatyta rezoliucija „Dėl politinės sistemos skaidrumo ir pasitikėjimo valstybe atkūrimo“.

„Korupcijos ekonominiai padariniai baisūs, bet jie yra niekis palyginti su moraliniais padariniais. Dėl korupcijos pralaimi visa partinė sistema, visa politinė santvarka. Pažeistas vienas brangiausių dalykų – tikėjimas demokratija ir valstybe. Reaguodami į pastaraisiais metais Lietuvos politinį gyvenimą sukrėtusius korupcinius skandalus, kurie palietė daugelį partijų ir sukrėtė piliečių tikėjimo valstybe ir politine sistema pamatus, matome būtinybę sutelktai imtis politinės sistemos skaidrumo užtikrinimo ir atkurti tikėjimą valstybę“, ‒ sakė Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė.

Rezoliucijoje pristatomos priemonės ir tikslai, kaip būtų galima užtikrinti politinės sistemos skaidrumą ir atkurti visuomenės pasitikėjimą: tai ir siekis įtvirtinti kasmetinį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) priežiūros ataskaitų Seimui teikimą, ir visiems lygūs ir aiškūs politinių partijų veiklos ataskaitų standartai, efektyvaus partijų finansavimo ir išlaidų priežiūros mechanizmo sukūrimas, skirti didesnį finansavimą kovai su korupcija bei įsteigti ypatingojo prokuroro instituciją, taip pat siekti, jog kaltais rinkiminių rezultatų klastojimo bylose pripažinti politinės kampanijos dalyviai ateinančius 10 metų negalėtų kandidatuoti rinkimuose.

„Jaučiame  pareigą ir atsakomybę imtis iniciatyvos brėžti skaidrų ir sąžiningą demokratijos veikimą užtikrinančių reformų gaires, nes esame įsitikinę, kad šios reformos turi remtis dviem pagrindiniais – maksimalaus viešumo ir veiksmingos, nepriklausomos nuo politikų įtakos priežiūros – principais. Kviesdami kitas partijas pritarti siūlomoms nuostatoms”, ‒ teigė A. Bilotaitė.

 

Kviečiame susipažinti su rezoliucija prisegtuke.

Kitos aktualijos

2018.11.17

KUR R. Karbauskio ir S. Skvernelio žadėtoji DARNA?

Jurgio Razmos kalba TS-LKD partijos Tarybos posėdyje
Skaityti daugiau
2018.11.17

Siūlome mokesčių reformos moratoriumą – tai padėtų išspręsti kitų metų biudžeto problemas

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje buvo patvirtinta partijos remiama kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentus Ingrida Šimonytė. G. Landsbergis pristatė ir naujus visos Lietuvos laukiančius iššūkius. Tai 2019 m. biudžetas, dėl kurio partijos Taryba šiandien priims Rezoliuciją.
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY