TS-LKD
2024.06.16

TS-LKD Taryba įvertino rinkimų rezultatus ir išsaugotą reikšmingą rinkėjų pasitikėjimą

TS-LKD Taryba įvertino rinkimų rezultatus ir išsaugotą reikšmingą rinkėjų pasitikėjimą

Sekmadienį susirinkusi TS-LKD partijos Taryba, priėmė bendrą pareiškimą dėl praėjusių Europos Parlamento ir Prezidento rinkimų rezultatų įvertinimo. Dokumente teigiama, kad Ingridos Šimonytės gautų balsų skaičius, prilygstantis  2020 m. Seimo rinkimuose TS-LKD gautų balsų skaičiui, leidžia pagrįstai teigti, kad per visus šiuos metus rinkėjai nenusivylė Vyriausybės veikla ir I. Šimonytės lyderyste. Deklaracijoje dėkojama I.Šimonytei už solidžią ir garbingą politinę lyderystę tiek rinkimų kampanijos metu, tiek ir beveik ketverius metus vadovaujant Vyriausybei.

Partijos priimtame pareiškime teigiama, kad Ingridai Šimonytei vadovaujant Vyriausybei vienu sudėtingiausių valstybei laikotarpių, valdant pandemijos, nelegalios migracijos bei Rusijos karo Ukrainoje pasekmių krizes, buvo išsaugotas reikšmingas tokios pačios rinkėjų dalies pasitikėjimas. Konservatoriai tai vertina, kaip aiškią ir labai reikšmingą rinkėjų žinią Lietuvos visuomenei. Nepaisant visų išankstinių nepalankių ekspertinių prognozių ir net kairiųjų politinių jėgų neslepiamo tikslo žūtbūt užkirsti kelią TS-LKD kandidatei atsidurti antrajame rinkimų ture. Vyriausybės vadovei pavyko pateikti į antrąjį rinkimų turą, įveikti daugelį, realios atsakomybės neslegiančių oponentų.

TS-LKD neturi abejonių, kad ši I. Šimonytės Vyriausybė galėtų sėkmingai tęsti ir užbaigti darbus po įgaliojimų grąžinimo, prisiekus išrinktajam Prezidentui. Partija neturi abejonių, kad antipopulistinė darbotvarkė, sukaupta patirtis ir darbų tęstinumas Lietuvai būtų naudinga perspektyva po Seimo rinkimų su TS-LKD lyderyste ir telkimu valstybiškai ir vakarietiškai nusiteikusių politinių jėgų.

TS-LKD pabrėžia, kad artimiausius keletą metų Lietuvos ir visos Europos laukia sudėtingi išbandymai, rūpinantis geopolitiniu saugumu, stiprinant gynybos pajėgumus, apsaugant politinio stabilumo ir demokratijos pamatus. Konservatoriai taip pat pabrėžia, kad Prezidento ir EP rinkimai parodė, kad ir Lietuvoje yra suaktyvėjusios tos kairiosios populistinės jėgos, kurios geopolitinių grėsmių akivaizdoje, šalies viduje skatina abejingumą ar net atvirą priešiškumą provakarietiškoms vertybėms.

Konservatoriai pažymi, kad Prezidento rinkimuose kiekvienas 291054 už Ingridą Šimonytę gautas balsas, leido sutelkti reikšmingą visuomenės dalį, kuri ir toliau tikisi tvirtos, sąžiningos, atviros lyderystės. TS-LKD tai vertina tai kaip didelį potencialą ir atsakomybę ruošiantis šių metų Seimo rinkimams.

TS-LKD Taryba tai vertina kaip įpareigojimą daryti viską, kad išlikti politine jėga, verta pasitikėjimo ir galinčia imtis atsakomybės sudėtingu laikmečiu, stiprinant valstybės saugumą ir ekonominę bei socialinę šalies pažangą. TS-LKD pabrėžia, kad visi kartu turime, ką ginti ir ką toliau auginti bei esame pajėgūs tai padaryti.

Visą deklaracijos tekstą prisegame

Kitos aktualijos

TS-LKD
2024.07.18

TS-LKD Taryba patvirtino programos Lietuvos ateičiai gaires

TS-LKD Taryba patvirtino programos Lietuvos ateičiai gaires
Skaityti daugiau
TS-LKD
2024.07.01

TS-LKD baigė reitinguoti kandidatų sąrašą: sąrašo priekyje L. Kasčiūnas, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, M. Lingė

TS-LKD baigė reitinguoti kandidatų sąrašą: sąrašo priekyje L. Kasčiūnas, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, M. Lingė
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų