TS-LKD
2019.12.07

TS-LKD Taryba ragina nepalaikyti 2020 m. biudžeto projekto

TS-LKD Taryba ragina nepalaikyti 2020 m. biudžeto projekto

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)Tarybos posėdyje priimta rezoliucija dėl neatsakingo valstybės finansų planavimo, įpareigojant frakciją Seime balsuoti prieš neatsakingą, priešinantį, pažadų netesintį 2020 metų valstybės biudžetą bei raginant LR Prezidentą Gitaną Nausėdą jį vetuoti.

„Taryba šiandien priėmė sprendimą nepalaikyti Vyriausybės siūlomo 2020 m. biudžeto bei kviesti Prezidentą G. Nausėdą jį vetuoti ir imtis lyderystės telkiant skirtingas politines jėgas, profesines sąjungas, kitas viešojo sektoriaus darbuotojų organizacijas, siekiant sąžiningo, subalansuoto, ilgalaikio ir tvaraus susitarimo dėl viešųjų paslaugų kokybės ir prieinamumo užtikrinimo. TS-LKD yra pasiruošusi padėti Prezidentui ieškant esminių ir neatsitiktinių 2020 metų biudžeto problemų sprendimo“, – pažymėjo TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis.

TS-LKD Taryba konstatuoja, kad XVII Vyriausybė, veikusi ekonomikos augimo metais, neįgyvendino jokių struktūrinių reformų, reikalingų Lietuvai ištrūkti iš vidutinių pajamų spąstų, o praėjusiais metais pradėta neapgalvota ir žalinga mokesčių reforma „Milijardas milijonui“ nulėmė kitų metų biudžeto išlaidų ir naujų mokestinių iniciatyvų chaotiškumą. Ši reforma iš valstybės biudžeto pajamų išima milijardą eurų pajamų, todėl biudžete katastrofiškai trūksta lėšų viešojo sektoriaus finansavimui.

Taip pat neabejojama, jog atsitiktinės ir populistinės mokesčių iniciatyvos, tokios kaip bankų ar prekybos tinklų apmokestinimas, tik padidins paslaugų ar prekių kainas, taps eilinių vartotojų papildomu apmokestinimu, negana to, atsirandančiu ir galimo Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo lėtėjimo dėl politinio nestabilumo, Brexit bei pasaulio ekonomikos augimo lėtėjimo kontekste.

„Dėl artėjančių 2020 m. Seimo rinkimų valdantieji pamynė atsakingo valstybės viešųjų finansų formavimo principus. Priešrinkiminis biudžetas formuojamas itin padrikai: priėmus neatsakingai biudžeto pajamas mažinančią mokesčių reformą, skubotai siūloma įvesti naujus mokesčius, kurių poveikis šalies gyventojams ir ekonomikos augimui neįvertintas. Tačiau tuo pat metu prisiimami nauji valstybės įsipareigojimai – didinti vaiko pinigus, įvairias socialines išmokas, o metų gale ir viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokestį – didelę dalį šio augimo nukeliant į priešrinkiminį laikotarpį, o pilnų metų ciklo našta užkraunama jau naujai išrinktam Seimui ir Vyriausybei“, – valdančiųjų siūlymus komentavo G. Landsbergis.

Priimtu dokumentu taip pat nutarta 2020 m. rinkimų programoje ypatingą dėmesį skirti ekonominio augimo plano parengimui, kurio pagrindiniai tikslai – užtikrinti, kad šalis išvengtų vidutinių pajamų spąstų valstybės likimo. Tai leistų didinti viešų paslaugų kokybę ir prieinamumą tarpusavyje nepriešinant visuomenės grupių, kai iš vienų paimama kitų sąskaita.

Kartu Taryba įpareigoja Prezidiumą sudaryti grupę, kuri parengtų konkrečius 2021 m. Valstybės ir savivaldybių biudžeto formavimo principus, leidžiančius nuosekliai pasiruošti ekonomikos lėtėjimui ir įsipareigojimų vykdymui, kad Lietuvos žmonės būtų ramūs dėl savo ateities.

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine
Skaityti daugiau
I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų