2019.12.07

TS-LKD Taryboje Sakartvelo valdantieji raginami užtikrinti opozicijos teises ir išlaisvinti sulaikytus opozicionierius

TS-LKD Taryboje Sakartvelo valdantieji raginami užtikrinti opozicijos teises ir išlaisvinti sulaikytus opozicionierius

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Tarybos posėdyje, TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis, komentuodamas situaciją Sakartvele, po opozicijos atstovų suėmimo ir saviraiškos laisvės ribojimo, pažymėjo, jog „jei ir toliau Sakartvelo valdantieji visomis išgalėmis tvirtins savo valdžią, atsitraukdami nuo prisiimtų įsipareigojimų ir susitarimų tiek su opozicija, tiek su transatlantine bendruomene, tai visos Lietuvos pastangos išlaikyti Tbilisį tarp geriausią perspektyvą integruotis į ES ir NATO turinčių šalių gali nepasiteisinti. Kaip parodė Lietuvos patirtis, integracijos į Vakarus greiti nulėmė ne tik pažanga reformuojant šalį, visų politinių jėgų vienybė, bet ir visų pirma ištikimybė demokratijos ir laisvės idealams“.

TS-LKD Taryboje taip pat kalbėjęs Seimo Užsienio reikalų komiteto narys ir pareiškimo dėl padėties Sakartvele organizatorius Žygimantas Pavilionis, ragino Sakartvelo valdančiuosius visapusiškai garantuoti susirinkimų ir saviraiškos laisvę, susilaikyti nuo nereikalingo jėgos naudojimo bei reikalauja nedelsiant paleisti į laisvę visus sulaikytus opozicijos atstovus.

Politikas taip pat pažymėjo, jog atsitraukimas nuo demokratijos asocijuotose su ES šalyse gali būti naudingas tik Rusijai, kuri labai greitai pasinaudos bet kokiomis autokratijos apraiškomis ar nesutarimais šalies viduje bei pačiuose Vakaruose.

„Matome aktyvias Rusijos pastangas pasinaudojant JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos vidaus problemomis, naujomis Prancūzijos ambicijomis suskaldyti mūsų regioną ir jau kitą savaitę Normandijos ketvertuke įtvirtinti Rusijos okupaciją Ukrainoje ir, žinoma, eiti toliau. Baltarusijos aneksija ir Astravas, kaip Baltarusijos okupacijos simbolis, bei gyvybinis įspėjimas Lietuvai ir Europai bus kita agresijos fazė. Lietuvai teks didelė atsakomybė įrodyti Vakarams, kad Putino negalima stabdyti naujomis nuolaidomis, todėl turime išlikti griežti ir teisingi tiek santykiuose su savo rytų kaimynais, tiek su savo sąjungininkais Vakaruose“, – teigė Ž. Pavilionis.

Primename, jog vakar ambasadoriaus Ž. Pavilionio iniciatyva Seimo Užsienio reikalų komitete priimtas pareiškimas Dėl įvykių Tbilisyje, kuriame Komitetas paragino savo kolegas, Sakartvelo parlamentarus, siekti visapusio politinio sutarimo svarbiausiais priimamais demokratijos plėtros, teisinės valstybės kūrimo klausimais. Komitetas taip pat pakvietė visas Sakartvelo politines jėgas ir pilietinės visuomenės atstovus tęsti taikų dialogą, nes tik taip galima pasiekti reikiamus sprendimus.

Kitos aktualijos

2020.07.11

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą
Skaityti daugiau
2020.07.09

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti