I. Šimonytė
2019.04.05

„Turime ir toliau kurti saugią, niekada nepasiduodančią Lietuvą“

„Turime ir toliau kurti saugią, niekada nepasiduodančią Lietuvą“

Vakar Kaune vykusiame kandidatės į Prezidentus Ingridos Šimonytės programinės krypties „Lietuva – saugi ir pasaulyje gerbiama valstybė“ pristatyme, parlamentarė teigė, jog mūsų laisvė, nepriklausomybė, buvimas demokratiška ir europietiška šalimi turi būti svarbiausios vertybės, kurios negali turėti jokių kompromisų.

„Privalome dėti visas pastangas, jog aiškiomis taisyklėmis ir demokratiškais susitarimais paremtas pasaulis išliktų mūsų kasdienybe. Kartu, turime garsiai ir nedviprasmiškai pasakyti, jog sienų perbraižymui, kišimuisi į kitų valstybių politiką mes nepritariame, o saugios erdvės tiek Lietuvoje, tiek aplink ją kūrimas yra pagrindinis prioritetas“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Kalbėdama apie būtinas priemones nacionaliniam saugumui užtikrinti, kandidatė į Prezidentus pažymėjo privalomą krašto gynybos stiprinimą.

„Nors mūsų saugumo garantas yra NATO, tačiau būtina turėti nacionalinius gynybos pajėgumus, kurie leistų intervencijos atveju priešintis, kol atvyks sąjungininkų pagalba. Nuolatinė privalomoji karo tarnyba, t. y. šauktinių kariuomenė, ne tik leidžia papildyti profesionalų kariuomenės gretas, aktyvųjį ir parengtąjį rezervus, bet ir ugdo patriotizmą, jaunimo atsakomybę už savo valstybę. Stiprinkime Šaulių sąjungą, kurkime visuomenės atsparumo išorinėms grėsmėms ramstį, valios priešintis įrodymą ir teritorinės gynybos stuburą. Didinkime visų šalies regionų, tautinių mažumų atstovų pasitikėjimą institucijomis ir Lietuvos karinėmis pajėgomis“, – ragino I. Šimonytė.

Kandidatė į Prezidentus taip pat išskyrė būtinybę stiprinti Lietuvos atsparumą įvairioms atakoms, kurios ateina ne tik per tiesioginį karinį kanalą.

„Privalome stiprinti Lietuvos atsparumą. Kalbu apie kibernetinę saugą, energetinę nepriklausomybę, infrastruktūros integraciją su Vakarais. Taip pat ypač svarbus yra imuniteto informacinei-kultūrinei įtakai stiprinimas, neskaidrių verslo schemų ir kitų kleptokratinio režimo eksporto „produktų“ ribojimas. Kartu turime nepamiršti, jog Naudojamasi ir mūsų susiskaldymu, mūsų nepasitikėjimu vieni kitais. Ir nors bendrame kontekste Lietuva atspari šioms grėsmėms, jos niekur nedingsta, ypač žinant, kad naujienos gali būti įtrauktos ir paskleidžiamos ir per lietuviškus informacijos kanalus“, – pristatyme kalbėjo I. Šimonytė.

Savo nacionalinio saugumo vizijos pristatyme I. Šimonytė pažymėjo, jog kalbėdami apie gynybą turime nepamiršti ir ekonomikos.

„Žema pridėtinė vertė, kurios sukuriame daugiausiai, spaudžia siekti išlaikyti žemą atlyginimų ir energijos išteklių kainų lygį, nes tai yra tam tikras gyvybingumo klausimas. Tačiau mums būtina bėgti visomis keturiomis iš ten, kur dabar esame. Bėgti į vidutinę ir aukštą pridėtinę vertę. Nebus lengva. Nes tam reikia ir kitokio švietimo, ir inovacijų, ir investicijų į naujoves, kurių taip vengia žmonės, kuriems vis dar paprasčiau turėti tris pigius darbuotojus su kastuvais nei investuoti į ekskavatorių. Lietuva negali būti pigios darbo jėgos ir paprasčiausių paslaugų teikimo valstybe, kurios išvykstančią pigią darbo jėgą keičia pigi darbo jėga iš trečiųjų šalių. Turime kurti didesnę vertę ir už ją gauti pajamas. Mūsų nuostabūs startuoliai, lazerių pramonė, aukštų technologijų gamintojai yra gera pradžia, bet to negana – tai turi tapti mūsų tapatybės dalimi. Stipriausias mūsų argumentas prieš pasitikėjimą valstybe bandančią pakirsti propagandą – piliečių ekonominė gerovė ir aiškiai matomos galimybės gyventi geriau“.

Kartu kandidatė į Prezidentus pabrėžė ir vienminčių solidarumo svarbą.

„Nors transatlantinis ryšys yra mūsų saugumo pamatas, tačiau akivaizdu, kad artimiausiu laikotarpiu praktinis šio pamato tvirtumas labai priklausys nuo to, kaip ES seksis atrasti įkvėpimą savo naujai tapatybei ir kiek mums visiems pakaks išminties nekurti konfliktų tarp ES ir JAV. ES privalo išsaugoti pamatinę savo vertybę – vienminčių solidarumą, o Lietuva privalo perjungti savo matymą iš „gauti“ į „IR duoti“. Turime girdėti ne tik sau aktualius klausimus, bet suprasti, kad mūsų vienminčiai taipogi turi svarbių problemų, kurias sprendžiant tikisi ir mūsų prisidėjimo. Reikia turėti omenyje, kad kai kurios prieštaros gali virsti netgi nauda Lietuvai, ypač kai tai sutampa su Lietuvos vertybėmis, tačiau turime vengti oportunizmo prieštarose, bandant „draugauti su kuo trumpu laikotarpiu naudingiau“, – teigė I. Šimonytė.

Baigdama pristatymą kandidatė į Prezidentus kvietė: „Kurkime savo sėkmę, prisidėkime prie kitų sėkmės ir niekada, niekada nepasiduokime“.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2024.03.03

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą
Skaityti daugiau
TS-LKD
2024.01.25

TS-LKD veiksmų planas: Daugiau galimybių apginti Lietuvą

TS-LKD veiksmų planas: Daugiau galimybių apginti Lietuvą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų