2016.07.28

„UAB „Trate“ skundas teismui – spaudimas, siekiant išvengti tyrimų“

Dantų implantų pusfabrikačių gamyba oficialiai užsiimanti UAB „Trate“ dėl šios įmonės atžvilgiu viešai išsakytų įtarimų padavė į teismą Seimo narę Agnę Bilotaitę.

Dantų implantų pusfabrikačių gamyba oficialiai užsiimanti UAB „Trate“ dėl šios įmonės atžvilgiu viešai išsakytų įtarimų padavė į teismą Seimo narę Agnę Bilotaitę. Pati Seimo narė tai vertina kaip grubų spaudimą tiek jai, tiek jos inicijuotus tyrimus pradėjusioms institucijoms, siekiant išvengti tyrimų ir kontrolės. A. Bilotaitės teigimu, Rusijos ir Baltarusijos piliečiams priklausanti įmonė iš karto po jos veiklos tyrimų iniciavimo ėmėsi prieš ją spaudimo priemonių.

„Dėl UAB „Trate“ galimai be licenzijos ir nesumokant mokesčių gaminamų dantų implantų mano iniciatyva pradėti Generalinės prokuratūros ir Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos tyrimai. Ši įmonė į mano kreipimąsi reagavo 1990-ųjų gaujų siautėjimo laikų metodais – grasinimais, skambučiais, skundais Seimo Etikos ir procedūrų komisijai ir Seimo Pirmininkei. Galiausiai peržengtos visos ribos ir kreiptasi į teismą. Iš esmės esu skundžiama už Seimo nario funkcijų – parlamentinės kontrolės vykdymą. Daroma viskas, kad viešai paneigčiau įtarimus. Tačiau atsakingų institucijų pradėti tyrimai akivaizdžiai rodo, kad įtarimams būta pagrindo, o ankstesni šiai įmonei palankūs sprendimai toli gražu neatsakė į visus dėl jos veiklos skaidrumo kylančius klausimus.

Nesirengiu pasiduoti spaudimui ir paneigti savo išsakytus įtarimus. Nepasakiau nieko, ko anksčiau nebūtų paskelbta žiniasklaidoje, tačiau skundai prasideda tik tada, kai inicijavau tyrimus. Iškalbingas pats faktas, jog siekiama ne išsklaidyti įtarimus, o juos užčiaupti. Gėdingiausia tai, kad teisėtvarkos darbui sutrukdyti bandoma manipuliuojant šalies teismais,“ – teigė A. Bilotaitė.

UAB „Trate“ turi sertifikatą gaminti dantų implantų pusfabrikačius, tačiau ne galutinį produktą. Pati bendrovė deklaruoja, kad užsiima tik šia veikla, pusfabrikačius siunčia Šveicarijoje registruotai bendrovei TRATE AG, kuri esą užbaigia gamybos procesą, pusfabrikačiai tampa medicinos preke ir patenka į prekybą. Tokiu viešai deklaruojamu modeliu abejoti privertė žiniasklaidos atskleistos faktinės aplinkybės.

„Pirma, abi įmones vienu metu skirtingose šalyse įsteigė tie patys Rusijos ir Baltarusijos piliečiai, nors toks veikimo modelis nėra racionalus. Antra, Šveicarijoje registruota TRATE AG veikia daugiabučiame name, kur nėra nei sąlygų gamybinei veiklai, nei kas nors pastebėjo gamybos vykdymą, nei rasta to įrodymų. Trečia, visos sąskaitos išrašomos būtent Šveicarijos mažiausių mokesčių teritorijoje veikiančios TRATE AG vardu, taigi Lietuvoje nefiksuojama beveik jokio pelno ir nemokami mokesčiai. Ketvirta, visi parduoti gaminiai išsiunčiami iš Kauno, čia būna ir tuo metu neva Šveicarijoje sąskaitas pasirašantys asmenys. Apibendrinant, turime reikalų su galimai nesertifikuota ir sveikatai pavojinga medicinos produkcija, kuri realiai pagaminama Lietuvoje, o mažesni mokesčiai sumokami Šveicarijai“, – gegužę kreipdamasi į Generalinę prokuratūrą įtarimus argumentavo A. Bilotaitė.

Kitos aktualijos

2020.05.29

A. Anušauskas: „Dėl atskleistų kibernetinio saugumo spragų būtina pakeisti vaizdo stebėjimo kameras Seime“

A. Anušauskas: „Dėl atskleistų kibernetinio saugumo spragų būtina pakeisti vaizdo stebėjimo kameras Seime“
Skaityti daugiau
2020.05.29

D. Kreivys ir A. Kupčinskas kreipėsi į Prezidentą, prašydami vetuoti įstatymą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos reformos

D. Kreivys ir A. Kupčinskas kreipėsi į Prezidentą, prašydami vetuoti įstatymą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos reformos
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti