G. Landsbergis
2019.03.21

Ūmus beprotybės priepuolis? Viskas daug paprasčiau.

Antradienį Agnė Širinskienė pranešė, kad aš plagijuoju skiepus. Ne, rimtai?Mokslininkai dešimtmečiais kuria vakcinas, o čia – prašom, ėmė ir nuplagijavo.

Antradienį Agnė Širinskienė pranešė, kad aš plagijuoju skiepus. Ne, rimtai?Mokslininkai dešimtmečiais kuria vakcinas, o čia – prašom, ėmė ir nuplagijavo. Dar Agnė užblokavo ir neleido pateikti Seimui rezoliucijos, kuria būtų atkreiptas dėmesys į augantį sergančių tymais skaičių, pasiūlytos priemonės Vyriausybei ką daryti. Anot dr. Agnės, ji šiame nenorminiame dokumente įžvelgia korupcinių elementų ir prašytų STT išvados. Ūmus beprotybės priepuolis? Praleistų tymų skiepų pasekmė ir komplikacija?

Viskas daug paprasčiau. Pamėginsiu paaiškinti remdamasis viena istorine analogija. Prieš dvejus su puse metų valstiečių strategai nusprendė pradėti visą apimantį politinį karą su Tėvynės sąjunga. Puolimas bus gudrus, apsukti, izoliuoti, įveikti. Pamenu, kad buvo pramestos pirmosios iniciatyvos Seime, neleisti įtraukti įstatymai.

Po pirmosios Prezidentės metinės kalbos Seime, kai buvo vos alkūnėle užkabinti kuklūs valstiečių pasiekimai, valstiečių vadų galvose gimė naujas planas – kam turėti vieną priešą, jei gali turėti du? Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė dar spėjo pasakyti – “rietenų Seimelis”, ir jau pati tapo didžiojo Valstiečių politinio karo (2016-2019) dalyve.

Kaizeriui 1914 vienas kariuomenės vadų Schlieffenas, matyt, irgi užsiminė, kad naujų frontų atidarymas yra rizikingas biznis. Kaizeris nusišluostęs alaus putą nuo tankių ūsų, tarė (manomai), pažiūrėkime, ar atlaikys amerikiečių laivai mūsų U-boat šūvius. Iš pradžių neatlaikė Luzitanija. Tada neatlaikė U-boatai. Galų gale neatlaikė ir Kaizeris.

Taip panašiai, sakyčiau ir Premjeras Skvernelis šūktelėjęs „Tėvynės labui, vyrai (nes jo aplinkoje moterims tik spaudos konferencijoje leidžiama sudalyvauti)” plėtė karo lauką. Socialdemokratų Paluckas nepritarė urėdijoms? Raus. T. y. Lauk. Dar pakeliui partiją padėsime padalinti į 92 paluckininkus ir 8 bebrus (kaip jau dabar paaiškėjo). Liberalų net nelabai yra dėl ko mušt. Bet pakeliui dar galima Gentvilui Vaitkaus vadovaujamo uosto rankomis bylą įpaišyti. Tegul žino.

Komisijos buvo kuriamos greičiau negu jas spėdavo aprašyti dvi BNS atstovės sėdinčios prie pulto Seime. Apkaltos Majauskui, viena – nepavyko, pradėsime kitą. Nepavykus antrajai, kovotojas Jakeliūnas sako – darysiu, kad ir šešias. Man turi pavykti! Uždėkite tam žmogui šaltą kompresą, akivaizdžiai karščiuoja. Kiek vėliau tas pats žmogus, matyt netyčia į karą įtraukė ir Lietuvos banką, Revolutą ir Skandinavijos bankus.

Azartas auga bevalgant. Kaizeris ėmėsi Afrikos, Skvernelis, Karbauskis ir Širinskienė profsąjungų. Jos, jei nespėjot pamiršti – Kremliui tarnauja, kartu su konservatoriais, žinoma. Tapinas? Priešas. Jakilaitis? Jau pusantrų metų priešas. LRT? Fake news. 15min – turit dar klausimų? Lietuvos Rytas? O pamenate dronus Ispanijoje?

Brauko strateginiame susirinkime Širinskienė iš sąrašo pavardes, pavadinimus įmonių, kurie dar nedalyvauja kare. Mato, kad nelabai kas likę. Net į laidą nebelabai pas ką nors nueisi. Ha, kelia piršta dangun Agnė. Austėja Landsbergienė. Ją buvom pamiršę. „Brangioji, Agne, jau gal keturiolika kartų ėmėt šį visuomenės priešą. Gal jau gana?”, mėgina protinti valstiečių frakcijos atstovai. Kaizeris kadaise sakė – nelipsim iš apkasų. Negi Agnė prastesnė? Nejau jos haubicos jau nieko neišgąsdins?

Taigi patrankų šūviai į, atrodytų, nekaltą skiepų temą nebestebina. Belieka džiaugtis dar, kad be proto retais kartais dar galime Seime užregistruoti kokią iniciatyvą, kurios valstiečiai neapskųstų, neišbrauktų, nenumarintų Teisės ir Teisėtvarkos komitete, kuris tapęs vieta, kur įstatymai, o ir teisingesnės politikos viltis keliauja numirti.

Totalinio karo (arba kaip istorijos entuziastai atsimena – Totaler Krieg) bėda ta, kad jį pradėjusieji dažniausiai pralaimi. Visi oponentai, netikėtai patiems sau pradeda vienytis, telkti jėgas. Britai į prancūzus žiūrėjo labai atsargiai, todėl daug kam sunku buvo patikėti kai britų pajėgos išsilaipino Belgijoje, pasiruošusios ginti Europos nuo Keizerio atakos. Taip ir Lietuvoje totalinis karas sukuria aljansus, kurie atrodė sunkiai įtikėtini. Draugai gimsta pačiose keisčiausios vietose. O karą pradėjusieji po savivaldos rinkimų lieka ketvirti.

Versalio taika mūsų atveju bus paprastesnė. Ji įvyks per rinkimus, kai karą pradėjusios partijos balsai ir mandatai bus padalinti kitiems. Reparacijų, deja, rinkėjams už prarastus ketverius metus niekas nesumokės, bet gal nors viena istorinė pamoka bus išmokta.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti