V. Benkunskas
2022.09.27

V. Benkunskas: Mano vizija sostinei – nuoseklus ir sąžiningas darbas be praeities dėmių ir cirkų

V. Benkunskas: Mano vizija sostinei – nuoseklus ir sąžiningas darbas be praeities dėmių ir cirkų

Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas dalyvaus Vilniaus mero rinkimuose.

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis, pristatydamas partijos kandidatą sakė: „Į sostinės merus mes turėtume rinkti žmogų, kuris ne tik galėtų vadovauti visam miestui, bet ir gebėtų tinkamai valdyti didesnį kaip 1 mlrd. eurų biudžetą, prisiimti atsakomybę už visus miesto klausimus, o tuo pačiu turėtų vilniečių pasitikėjimą. Jeigu aš žiūrėčiau, iš esmės tai yra bene didžiausia vieno žmogaus nešama atsakomybė valstybėje dėl to, kad tai ir tiesioginis visų žmonių pasitikėjimas, ir atsakomybė už viską nuo tujų iki gatvių, biudžeto, fejerverkų, ir visų kitų dalykų, kurie vyksta mieste. Dėl to suprantama, kad kiekviena mažiausia klaidelė yra nepaprastai matoma“.

Pasak mero posto sieksiančio V. Benkunsko, Vilniaus ateitis – ne naujos avantiūros, o kokybiški, kompleksiški, palaipsniui ir profesionaliai įgyvendinami pokyčiai.  „Mano tikslas – kad šis miestas taptų gerai veikiančiu mechanizmu, kuris remiasi sutarimu su gyventojais, ekspertais ir institucijomis. Kūrybiškiems sprendimams Vilnius visada ras vietą, tačiau miestas nėra vieno žmogaus idėjų inkubatorius, nėra eksperimentinė erdvė ką tik atsiradusių praktikų testavimui. Unikaliu Vakarų pasaulio miestu galime tapti tik rūpindamiesi visų vilniečių gerbūviu – nuo Naujininkų kiemų iki autobusų Trakų Vokėje”, – akcentavo V. Benkunskas.

Eidamas Vilniaus vicemero pareigas V. Benkunskas 2015-2017 m. kuravo švietimo ir energetikos klausimus, o nuo 2019 m. yra atsakingas už energetikos, sporto ir sveikatingumo sritis.

„Turiu pasakyti, kad mūsų sostinė nuo pirmųjų mano žingsnių savivaldybėje reikšmingai pasikeitė. Šiuolaikiškas, gyvybingas ir be galo perspektyvus – tokį Vilnių matau šiandien. Per 12 metų sprendėme ne vieną krizę. Tvarkėme vaikų patekimo į darželius sistemą, sprendėme atliekų tvarkymo krizę ir įgyvendinome sporto infrastruktūros pertvarką, sportas bene pirmą kartą tapo tikru prioritetu Vilniuje“, – pabrėžė vicemeras.

Vicemeras akcentuoja, jog pagrindinės sritys, reikalaujančios pokyčių – transporto infrastruktūros atnaujinimas, miesto planavimo politikos pokyčiai ir strateginės svarbos objektų vystymas.

„Tarp didžiausių šiandieninių miesto skaudulių išlieka transportas. Besidžiaugiant keliomis pertvarkytomis gatvėmis, miestas užmiršo, kad turi 228 kilometrus blogos ar net avarinės būklės gatvių ir dar daugiau apleistų pėsčiųjų takų. Mano pasiūlymas – nutraukti  skubotus, brangius, nepasiteisinusius gatvių siaurinimo projektus. Perskirstyti išteklius duobėtų, prastų gatvių atnaujinimui. Pagrindinis gatvių kokybės matas turi būti ne jų subjektyvi estetinė pusė, o eismo dalyvių saugumas ir patogumas. Pritaikymas specialiajam transportui, miestą aptarnaujančioms tarnyboms“, – spręstinas problemas vardijo Vilniaus vicemeras V. Benkunskas.

V. Benkunskas miestui dirba 12 metų. Per šiuos metus vilniečiai mandatą miesto Taryboje jam patikėjo tris kartus. V. Benkunsko kandidatūrą į merus dar turės patvirtinti TS-LKD Vilniaus skyrių sueigos konferencija, kuri rinksis šį ketvirtadienį, rugsėjo 29 d. 

Daugiau informacijos:

Valdas Benkunskas, Vilniaus mero pavaduotojas

[email protected]

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
TS-LKD
2024.03.03

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų