V. Kernagis
2018.04.05

V. Kernagis kreipėsi į Seimo pirmininką dėl situacijos žiniasklaidos rėmimo srityje

Vytautas Kernagis kreipėsi į Seimo pirmininką prašydamas įvertinti, ar kuriant naują žiniasklaidos rėmimo modelį nėra apeinami atskaitingumo principai Lietuvos Respublikos Seimui.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Kernagis kreipėsi į Seimo pirmininką prašydamas įvertinti, ar kuriant naują žiniasklaidos rėmimo modelį nėra apeinami atskaitingumo principai Lietuvos Respublikos Seimui.

Šiomis dienomis svarstomas klausimas keisti esamą žiniasklaidos rėmimo modelį. Kultūros ministerijos iniciatyva siūloma vietoje šiandien pagrindinę žiniasklaidos rėmimo funkciją atliekančio Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo kurti naują struktūrą. Siekiant išdiskutuoti šios naujos struktūros koncepciją, prie Kultūros ministerijos buvo sukurta darbo grupė.

Anot V. Kernagio, darbo grupės sudarymas tokia forma, kokią pasiūlė Kultūros ministerija, neatitinka atskaitingumo principų Lietuvos Respublikos Seimui.

„Kultūros ministerija yra viena iš Spaudos, radijo ir televizijos fondo dalininkų, todėl ministerijos vadovavimas naujos žiniasklaidos rėmimo struktūros kūrime atrodo keistai ir kvepia interesų konfliktu. Tuo tarpu Seimo nariai ministerijos sukurtoje darbo grupėje dėl naujojo žiniasklaidos rėmimo modelio gali dalyvauti tik kaip stebėtojai, nors dabartinis žiniasklaidos rėmimo fondas yra atskaitingas būtent Seimui. Tai neatitinka paprasčiausios atskaitingumo logikos ir principų“, – teigė V. Kernagis.

Parlamentaro teigimu, turint omeny galimą Kultūros ministerijos suinteresuotumą bei atskaitingumo principus, tokia darbo grupė gali būti kuriama tik prie Seimo: „Naujo žiniasklaidos rėmimo modelio darbo grupė turi būti kuriama ne prie Kultūros ministerijos, o prie Seimo. Tai leistų nešališkiau ir objektyviau įvertinti naujai kuriamos struktūros privalumas ir trūkumus“.

Primename, jog Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas įkurtas 1996 m. rugsėjo 2 d., remiantis Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymu. Pagrindinė fondo veikla – konkurso tvarka teikti paramą viešosios informacijos rengėjų kultūriniams, visuomenės informavimo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams.

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.01.25

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai
Skaityti daugiau
J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti