2020.03.09

„Vadovybės apsaugos tarnybos reforma negali būti įgyvendinama eilinių pareigūnų gerovės sąskaita“

„Vadovybės apsaugos tarnybos reforma negali būti įgyvendinama eilinių pareigūnų gerovės sąskaita“

Įgyvendinant Vadovybės apsaugos departamento (VAD) reformą, Seimo narys Mykolas Majauskas siūlo didinti ne tik vadovų, bet ir eilinių pareigūnų atlyginimų koeficientus.

Vienas iš deklaruotų reformos tikslų – padidinti Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnų atlyginimus. Deja, pagal Seime svarstomą projektą didėja tik vadovų atlyginimai – pvz., minimalų VAD direktoriaus atlyginimą siūloma didinti 590 eurų, o direktoriaus pavaduotojo – net 811 eurų, tuo tarpu eilinių pareigūnų atlyginimai liktų nepakitę.

„Svarbu atkreipti dėmesį, jog šia reforma yra panaikinama galimybė gauti butpinigius ir komandiruotpinigius. Todėl, eilinių pareigūnų atlyginimų koeficientams nesikeičiant, jų gaunamos pajamos faktiškai net gi sumažėtų. Jau šiandien dėl itin mažų atlyginimų dalis eilinių pareigūnų ieško papildomo uždarbio ir vadovo leidimu dirba interesų konfliktų nekeliančiose srityse – sporto treneriais, pavėžėjais, staliais“, – teigė Seimo TS-LKD frakcijos narys M. Majauskas.

Anot parlamentaro, priėmus reformą eilinių pareigūnų situacija bus dar sudėtingesnė, nes greta įšaldomų atlyginimų, pareigūnams bus uždrausta dirbti papildomus darbus, visi eiliniai specialistai po reformos bus perkelti į žemesnes jaunesniojo agento pareigas, kurioms vietoj aukštojo išsilavinimo užtenka tik vidurinio, taip tik dar labiau susilpninant eilinių specialistų motyvaciją.

M. Majauskas teigia, jog siūlomi pakeitimai neabejotinai pablogins eilinių specialistų padėtį ir tik didins atskirti su vadovaujančias pareigas užimančiais pareigūnais.

„Sunku suprasti, kodėl taip principingai stengiamasi nuskriausti eilinius pareigūnus. Reforma turi būti naudinga ne tik aukštas pareigas užimantiems, bet ir žemesnio rango pareigūnams, todėl šiems numatyti pareiginės algos koeficientai privalo būti padidinti“, – teigia Seimo narys.

Kitos aktualijos

2020.08.10

Parlamentarai P. Saudargas, A. Bilotaitė ir R. Petrauskienė prašo išsiaiškinti dėl Klaipėdos uoste įrengtų „Klasco“ sandėlių galimo potencialaus pavojaus

Parlamentarai P. Saudargas, A. Bilotaitė ir R. Petrauskienė prašo išsiaiškinti dėl Klaipėdos uoste įrengtų „Klasco“ sandėlių galimo potencialaus pavojaus
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti