2019.10.08

Valdančiųjų balsais Seime atmestas įstatymo projektas, leidžiantis dirbti pirmais motinystės metais

Valdančiųjų balsais Seime atmestas įstatymo projektas, leidžiantis dirbti pirmais motinystės metais

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Monika Navickienė ir Laurynas Kasčiūnas 2018 m. gegužę įregistravo įstatymų projektų paketą, kurių tikslas – remti vaikus auginančias šeimas ir paskatinti apsisprendimą susilaukti daugiau vaikų. Vienas iš įstatymų projektų, kuriuo buvo siūlomos pataisos, leidžiančios vaiko priežiūros bei motinystės atostogų išėjusiems tėvams dirbti darbą iki 20 valandų per savaitę neprarandant pajamų šiandien Seime buvo atmestas valdančiųjų balsais. 

„Seimo daugumos bei Vyriausybės atstovai nevengia kalbėti apie tragišką Lietuvos demografinę situaciją, kuri žvelgiant į ateitį taps vis aštresnė. Nors šios problemos iškėlimas į viešumą yra sveikintinas, tačiau liūdna, kad net tokiais svarbiais klausimais, kur yra abipusis pritarimas nepavyksta pasiekti galutinio susitarimo. Priminsiu, kad pats Saulius Skvernelis rinkimų į Lietuvos Respublikos prezidentus metu buvo iškėlęs tokią idėją – leisti mamoms dirbti pirmais motinystės metais“, – teigia Seimo narys L. Kasčiūnas.

„Nenoras kurti šeimas susijęs su ekonominiu neapibrėžtumu, kada gyventojai nesijaučia tikri dėl pakankamų pajamų bei su nepakankamomis galimybėmis derinti vaikų priežiūrą ir profesinę veiklą. Turint omenyje, kad Lietuva menkai remia šeimas, neužtikrina jų finansinio saugumo bei, pagal dabartinius įstatymus, trukdo joms pačioms užsidirbti, egzistuojanti situacija skatina ne aktyvų tėvų įsitraukimą į vaikų auklėjimą, o veikiau šeimų apsisprendimą neturėti vaikų. Deja, bet šiandien ir vėl nepasinaudojome galimybe padidinti šeimų gerovę”, – sako M. Navickienė.

Seimas šiandien atmetė Lauryno Kasčiūno ir Monikos Navickienės siūlytą Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo projektą, kuriuo buvo siekiama leisti vaiko priežiūros bei motinystės atostogų išėjusiems tėvams dirbti darbą iki 20 valandų per savaitę neprarandant pajamų. Šiomis pataisomis buvo siekiama panaikinti dabartinių įstatymų sukurtas nepagrįstas kliūtis šeimoms gauti papildomų pajamų.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti