2018.09.14

„Valstiečių karas prieš visus“

G. Landsbergis komentuodamas pirmosios rudens sesijos savaitės aktualijas teigė, jog valdantieji vykdo karinius veiksmus prieš visas opozicines frakcijas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodamas pirmosios rudens sesijos savaitės aktualijas teigė, jog valdantieji vykdo karinius veiksmus prieš visas opozicines frakcijas.

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kariauja prieš visus ir tai tęsiasi ne pirmą sesiją. Tai ataka prieš konservatorius, prieš liberalus, prieš socialdemokratus, prieš prezidentę. Bet pirmiausia turim suprasti tokios desperacijos priežastis, o jos gana paprastos – artėjantys rinkimai. Akivaizdu, kad tvyro labai didelis nerimas kas bus kitais metais, ar prezidentas valstiečių, ar ne, ar pavyks įsitvirtinti savivaldoje, ar ne? Reikia užsiimti Europos Parlamentą, prezidentą ir Seimą. Reikia sukovoti su visais ir visus nugalėt. Kaip tai vyksta? Konservatorių atveju aiškiausia – ištirti visus klausimus nuo Adomo ir Ievos per įvairias komisijas. Socialdemokratams – uždrausti Gintautui Paluckui dalyvauti rinkimuose, nors tai prieštarauja Konstitucijai. Teoriškai, ir socialdemokratai ir valstiečiai apeliuoja tam pačiam elektoratui – cento kairei. Vadinasi, G. Paluckas realus kandidatas ir konkurentas. Kartu imtasi atimti pinigus iš G. Palucko partijos, kad socdarbiečiai nedalyvavę rinkimuose gautų pusę partijos dotacijos. Ir įstatymo formuluotė sukurta idealiai šitai partijai: didesnioji pusė išeina, mažesnioji lieka. Liberalams – iškeliama byla prieš Eugenijų Gentvilą, frakcijos seniūną, partijos pirmininką. Mane pasiekė informacija, kad „Klaipėdos uosto“ valdyba leidimo nedavė tokiai bylai kelti. Įmonės vadovas, tiesiogiai pavaldus Vyriausybei, nutaria pradėti bylą prieš liberalų vadovą. Valstybinė įmonė pradeda byla prieš opozicinės partijos pirmininką. Ar nėra naudojamas valstybinis aparatas prieš opozicines partijas? Kol kas ta tema paraštėse, bet aš matau bendrą vaizdą ir noriu, kad visuomenei jis būtų aiškus – tai karas prieš visus oponuojančius“, – sakė G. Landsbergis.

Kalbėdamas apie naujas valdančiųjų iniciatyvas tirti dešimtmečio senumo įvykius, TS-LKD lyderis teigė, jog paraštėse lieka šiandienos problemos, kurių nesiimama spręsti.

„Aš tik noriu priminti, kad veiksmai 2009 m. krizės laikotarpiu jau buvo tirti ir politiniai tyrimai jau buvo atlikti. Vakar Ramūnas Karbauskis pasakė, kad jis nieko nesitiki iš tokių tyrimų. Ir net jis žino, kokios, greičiausiai, bus išvados. Tačiau Konstitucinis Teismas pasakė, kad komisijos gali būti kuriamos tik svarbiausiais valstybei klausimais, kad tai neturi būti opozicijos ar susidorojimo su konkurentais įrankis. Todėl mes kreipsimės į Konstitucinį Teismą, kad jis paaiškintų, ar tikrai tos komisijos tokios ypatingos svarbos? Komisija dėl Andriaus Kubiliaus ir kitų reikalų bus, tirs visus iš eilės, tačiau matau, kad tai darosi asmeninė kova: Stasio Jakeliūno asmeninė kova prieš Gitaną Nausėdą. Absurdiškai atrodo, kai komisija tyrimui kviečiasi analitiką, bet ne vadovą, ne banko valdybą, o patarėją – analizuojantį situaciją, brt ne tuos, kurie priima sprendimus. Tada dar sužinoma, kad jis galimai kandidatuos į prezidentus. Visi mato kas bandoma daryti. Juokas ir cirkas daromas iš Seimo darbo. Tuo tarpu realūs žmonės ir tikros problemos paliekamos savieigai. Kultūros darbuotojai piketuoja prie Seimo, o valdantieji tiria tai, kas buvo prieš 10 metų. Kultūrininkai, mokytojai, palaukit, nes tyrimų turim labai daug! Tačiau kol jie tirs, aš eisiu kalbėtis su žmonėmis. Manau, kad ten turi būti politikai, kurie turi atsakymus, ką reikia padaryti kultūros, švietimo ir kituose sektoriuse“.

Komentuodamas partijos „Tvarka ir teisingumas“ sprendimą prisijungti prie valdančiųjų, G. Landsbergis pabrėžė, jog tvarkiečiai galutinai neprisijungė, nors nori naudotis prieinamomis privilegijomis.

„Negalima visai teigti, jog „Tvarka ir teisingumas“ galutinai prisijungė prie valdančiųjų, kadangi labai keistai išnaudojamos statuto išlygos. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniška šeimų sąjunga ir tvarkiečiai vadinasi mažuma. Jie ne opozicija ir ne valdantieji. Balsuoja su jais, gauna dovanėles, bet jie ne valdantieji. O likusi opozicija – žmonės su nuostatomis, aiškiomis kritikos linijomis, aiškiomis pozicijomis. Valstiečių labiausiai diegiama linija – susiskaldžiusi opozicija, nes jiems nepatinka vieningi sprendimai. Tačiau visi opozicijos balsavimai, kreipimaisi į Konstitucinį Teismą, kova dėl G. Palucko – mes laikomės vieningai. Mat jei nebūsim vieningi, bent jau mažesnes frakcijas, valstiečiai pervažiuos buldozeriu, atims pinigus. Jų veikimas iškėlė demokratijai pavojų ir mes turim laikytis išvien“.

Visą interviu su TS-LKD partijos pirmininku G. Landsbergiu galite peržiūrėti čia.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti