2018.10.30

„Valstybės tarnybos pertvarka neturi kelti abejonių“

„Valstybės tarnybos pertvarka neturi kelti abejonių“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną, prašydamas pateikti paaiškinimus, kaip ketinama spręsti Migracijos departamente dėl valstybės tarnybos pertvarkos susidariusią situaciją, kada didelė dalis darbuotojų bus pažeminti pareigose, kad jiems nereikėtų mokėti didesnių atlyginimų.

Nuo 2019 m. įsigalios įstatymai, kuriais siekiama modernizuoti valstybės tarnybą bei paskatinti pertvarkas, leisiančias jai tapti patrauklesne bei kartu pagerinti gyventojams teikiamų paslaugų kokybę. Optimizuojant valstybės tarnybą, didinant jos efektyvumą mažinant tarnautojų skaičių, atsilaisvinusias lėšas būtų galima skirti darbo užmokesčio didinimui.

Tačiau Migracijos departamento pavyzdys rodo, kad reali situacija nėra tokia gera, kaip deklaruojama. Pagal naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymą nuo 2019 m. sausio 1 d. darbuotojų atlyginimai, kurie nepasiekia tam tikrų minimalių ribų, privalomai turi būti keliami. Migracijos departamente didžiosios dalies darbuotojų atlyginimai tos ribos nesiekia. Taigi kitąmet tos pačios kategorijos darbuotojo atlygimas turėtų būti pakeltas iki 731,41 euro.

Tačiau vietoj to numatyta tris ketvirtadalius Migracijos departamento darbuotojų pažeminti pareigose, kad jiems nereikėtų mokėti didesnio darbo užmokesčio, nes departamentui nebuvo skirtas papildomas finansavimas. Dėl to departamento vadovė turėjo rinktis – atleisti dalį darbuotojų, kaip daro kai kurios kitos institucijos, ir taip iš sutaupytų pinigų kelti algas, arba didžiąją dalį darbuotojų pažeminti pareigose, kad jos atitiktų tą atlyginimą, kurią įstaiga išgali mokėti. Departamentas negali mažinti darbuotojų skaičiaus, kaip kitos įstaigos, nes jis daugiausia aptarnauja ne Lietuvos piliečius, o užsieniečius, kurių daugėja.

„Tai rodo, jog dar neprasidėjusi valstybės tarnybos pertvarka kelia abejonių, ar jai tinkamai pasiruošta. Kartu tokia situacija neramina daugelį darbuotojų, dirbančius valstybės ar savivaldybių įstaigose“, – teigia L. Kasčiūnas.

Parlamentaras pažymėjo, jog svarbu išsiaiškini ne tik kaip bus sprendžiama ši situacija, bet ar bus užtikrinama, kad tokie ar panašūs nesklandumai nesikartotų kitose įstaigose įgyvendinant valstybės tarnybos pertvarką.

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti