G. Landsbergis
D. Kreivys
2018.02.21

Vidaus reikalų ministro prašoma atsakyti į klausimus apie situaciją Migracijos departamente

G. Landsbergis ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas D. Kreivys kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną ir pateikė rašytinius klausimus dėl situacijos Migracijos departamente.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Kreivys kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną ir pateikė rašytinius klausimus dėl situacijos Migracijos departamente.

Viešojoje erdvėje pasirodžius nerimą keliančiai informacija apie tai, kokias kliūtis reikia įveikti asmenims, norintiems gauti leidimą apsistoti Lietuvoje bei gyventojų skundams dėl departamento darbuotojų veiksmų, trukdančių IT įmonių veiklai Lietuvoje, parlamentarai G. Landsbergis ir D. Kreivys vidaus reikalų ministro prašo atsakyti į klausimus, susijusius su biurokratizmu Migracijos departamente.

„Gėda – tai vienintelis jausmas, kurį mums, kaip opozicijai, kelia vis pasirodanti informacija apie Migracijos departamento veiklą. Gėda, jog besidžiaugdami vienu sparčiausiu internetu pasaulyje negebame priimti dokumentų virtualiai. Gėda, jog atvykę studentai ar programuotojai turi grumtis naktį šaltyje eilėje prie talonėlio į Migracijos departamentą. Siunčiame šiuos klausimus ministrui, nes mūsų kantrybė jau išseko ir norime pagaliau išsiaiškinti, kaip ministras vertina viešumoje pasirodžiusią informaciją ir ar toks Migracijos departamento veikimas atitinka jo lūkesčius? Gal jis pagaliau imsis realių veiksmų?“ – teigė G. Landsbergis.

Kreipimesi Seimo nariai klausia, kodėl Migracijos departamentas gyvoje eilėje aptarnauja tik 8-9 užsieniečius per dieną? Domimasi, ar nebūtų galimybės atskirti prašančiųjų grupes: studentai, jau turinčių leidimą gyventi giminaičiai, aukštą pridėtinę vertę kuriančių įmonių darbuotojai ir kt.? Ar nėra galimybių techninės informacijos teikti bent keliomis užsienio kalbomis? Klausiama, ar dokumentus priimantys asmenys turi pakankamas kompetencijas užimti šias pareigas, kadangi pareigybės aprašymuose reikalaujama mokėti anglų kalbą, tačiau iš žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos akivaizdu, jog šių gebėjimų darbuotojams stinga.

„Lietuva, kaip ir kitos aukštos pridėtinės vertės ekonomiką norinčios kurti ir kuriančios valstybės, stengiasi pritraukti čia įsikurti gabiausius savo sričių talentus. Kaip valstybė išsikėlėme sau tikslą talentų pritraukti kuo daugiau, todėl aktyviai specialistus atvykti kviečia Investuok Lietuvoje. Labai liūdna ir pikta žiūrėti, kaip kita tos pačios valstybės institucija ne tik nepadeda, bet savo negebėjimu ir nenoru tinkamai atlikti savo funkcijų dar ir trukdo siekti valstybės išsikeltų tikslų“, – sakė D. Kreivys.

Parlamentarai taip pat domisi, ar E. Misiūnas, kaip politiškai už Migracijos departamento veiklą atsakingas ministras, patenkintas departamento organizuojama veikla jam priskirtoje srityje bei kaip jis reprezentuoja Lietuvos Respubliką? Klausiama, ar ministras pasitiki departamento vadove, jos gebėjimais tinkamai organizuoti įstaigos darbą, ar prisiima už tai asmeninę atsakomybę?

 

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti