2019.01.11

Viešai kreipiamasi į valstybės institucijas siekiant pabrėžti Lietuvos pasitikėjimą JAV ir NATO

Viešai kreipiamasi į valstybės institucijas siekiant pabrėžti Lietuvos pasitikėjimą JAV ir NATO.

Viešojoje erdvėje vykstant diskusijoms dėl JAV vaidmens taikos ir tvarkos pasaulyje užtikrinimo bei Prezidentui Donaldui Trumpui paskelbus apie pertvarkymus JAV administracijoje, Seimo Transatlantinių santykių ir demokratijos plėtros pakomitečio pirmininkas dr. Žygimantas Pavilionis ir Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris viešai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentūrą, Seimo vadovybę, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Ekonomikos ir inovacijų, Kultūros, Švietimo, mokslo ir sporto, Energetikos  ministerijas, Vilniaus miesto savivaldybę, siekdami į šią diskusiją įvesti aiškumo bei pabrėžti mūsų pasitikėjimą JAV ir NATO.

Transatlantinių santykių ir demokratijos plėtros pakomitečio pirmininkas dr. Žygimantas Pavilionis kreipimesi akcentuoja ilgalaikių santykių su JAV stiprinimo poreikį. Valstybės institucijos raginamos imtis veiksmų, kuriais dar labiau sutvirtintume ryšius su JAV plėsdami atstovybių tinklą, sudarydami energetinės partnerystes susitarimą įtraukinat JAV į koaliciją už Astravo atominės elektrinės uždarymą.

Užsienio reikalų ministerijai siūloma paruošti tarpžinybinį ilgalaikį Lietuvos–JAV santykių bei atstovavimo plėtros (ne tik Vašingtone) planą bei siekti kartu su JAV sukurti ilgalaikę transatlantinės bendruomenės politiką dėl Rytų kaimynų.

Šalies Energetikos ministerijai rekomenduojama sudaryti partnerystės susitarimą energetikos srityje su JAV Energetikos informacijos administracija,  įtraukiant JAV į koaliciją dėl Astravo atominės elektrinės uždarymo bei paskirti energetikos atašė.

„Matant sveikintinas Lenkijos pastangas prisikviesti JAV įkurti nuolatinę kariuomenės bazę Lenkijoje, Krašto apsaugos ministerijai rekomendavome kreiptis į naujuosius JAV Gynybos departamento centrinės būstinės vadovus, raginant padidinti nuolatinį JAV karinį buvimą Lietuvoje, sustiprinti Lietuvos oro gynybą bei įsteigti bendrą jungtinį kibernetinės gynybos centrą Lietuvoje, o paskyrus naująjį JAV Gynybos sekretorių, pakviesti jį į Lietuvą“, – pabrėžė buvęs Ambasadorius JAV Ž. Pavilionis.

Rezoliucijoje atitinkamos Lietuvos valdžios institucijos raginamos imtis veiksmų, kuriais dar labiau sutvirtintume savo ryšį su JAV bei siūloma Seimo vadovybei įgyvendinti Trišalės asamblėjos vadovų vizitą į Vašingtoną bei susitikti su naująja JAV Atstovų rūmų vadove. Šiemet minint 15 metų Lietuvos narystės NATO sukaktį, numatomi bendri su JAV renginiai. Vilniaus miesto savivaldybės vadovai raginami Lietuvos draugo Senatoriaus Džono Makeino (John McCain) vardu pavadinti aikštę ar skverą Vilniuje.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti