2017.01.27

Vieši atsakymai dėl A. Kubiliaus automobilio nuomos

Vieši atsakymai dėl A. Kubiliaus automobilio nuomos.

Kadangi Seimo  narys Andrius Kubilius vis sulaukia prašymų atsakyti į žurnalistų klausimus dėl automobilio nuomos iš UAB „Alkesta“, siunčiame jo išsamius atsakymus.

Kodėl 2016 m. gruodžio 1 d. jis automobilį pirko būtent iš UAB „Alkesta“?

Automobilis yra nuomojamas (nuo 2012 m. gruodžio 28 d.) – tai yra paprastoji nuoma, o ne lizingas. Tai reiškia, kad automobilis po nuomos laikotarpio netampa jo nuomininko (Andriaus Kubiliaus) turtu, o grąžinamas nuomotojui (UAB „Alkesta“). Nuoma buvo pasirinkta todėl, kad 2012-2016 m. laikotarpiu automobilis buvo nuomojamas iš Seimo nario parlamentinei veiklai skirtų lėšų, o pagal Seimo valdybos nustatytą šių lėšų naudojimo tvarką, jos gali būti naudojamos tik automobilio nuomai, o ne lizingui ar kitokiems automobilio panaudojimo būdamas, dėl ko sutarties pabaigoje automobilis atitektų jo naudotojui (Seimo nariui) kaip jo turtas.

2012 m. gruodį, po naujos Vyriausybės prisiekimo ir tapimo paprastu Seimo nariu, po ketverių metų pertraukos ieškojau automobilio, kurį galėčiau vairuoti. Kadangi gyvenu užmiestyje,ieškojau nedidelio, taupaus visureigio tipo automobilio su automatine pavarų dėže. Tuo metu buvo pateiktos užklausos į ne vieną įvairių automobilių gamintojų saloną (Nissan, Subaru, Škoda ir kt.). „Nissan Qashqai“ buvo pasirinktas tiek todėl, kad šio gamintojo automobilį galiausiai reikomendavo kiti Seimo nariai, kurie taip pat naudojasi šio gamintojo automobiliais, taip pat šio automobilio kainos ir kokybės santykis pasirodė priimtiniausias. Užklausos dėl šio automobilio nuomos kainos, komplektacijos ir jo pristatymo laiko buvo išsiųstos visiems didžiausiems automobilių salonams, kurie prekiauja „Nissan“ automobiliais (UAB „Alkesta“, UAB „Raitas“, UAB „Fakto“ autocentras). Automobilis buvo išbandytas Vilniuje, UAB „Raitas“ salone (bandomasis važiavimas), o galutinis sprendimas priimtas pagal tai, kaip greitai salonas gali pristatyti automobilį naudojimui. Tik UAB „Alkesta“ turėjo tokį „Nissan Qashqai“ (dyzelinis variklis su automatine pavardų dėže) salone, todėl jį naudojimui galėjo pristatyti greičiausiai (tai buvo padaryta 2013 m. sausio pradžioje, kelios dienos po sutarties pasirašymo). Kitos įmonės tuo metu šio modelio salonuose neturėjo ir pristatymą siūlė per vieno menėsio ar ilgesnį laikotarpį.

2016 m. gruodį nusprendžiau automobilio nuomą tęsti iki 2019 m. vidurio, nes automobilio techninė būklė mane visiškai tenkino. To paties automobilio, kurį nuomojau iš parlamentinai veiklai skirtų lėšų, įsigyti arba lizinguoti negalėjau, nes tai būtų neteisėta (išsipirkti už parlamentinei veiklai skirtas lėšas nuomotą automobilį yra draudžiama). Todėl pasirinkau tiesiog toliau tęsti nuomą pagal naują sutartį.

UAB „Alkesta“ yra oficialus „Renault“, „Dacia“ ir „Nissan“ (Prancūzijos-Japonijos „Renault-Nissan“ aljansas) atstovas Lietuvoje. Ši įmonė užsiima šių prekės ženklų automobilių pardavimu, nuoma, lizingu (per lizingo kompanijas) kaip ir visos kitos panašios naujų automobilių prekybos įmonės. UAB „Alkesta“ įmonė yra viena iš didžiausių „Renault“, „Dacia“ ir „Nissan“ pardavėjų Lietuvoje. Daugiau: www.alkestaauto.lt

UAB „Alkesta“ 2004 m. Alytuje atidarė naują, modernų automobilių pardavimo saloną bei techninės priežiūros centrą. Tai yra viena iš šios įmonės veiklų, kuriai ji turi tiek visus leidimus, tiek ir patirtį. Tai, kad ši įmonė užsiima ir kelių statyba, neturėjo jokios reikšmės apsisprendžiant dėl automobilio nuomos. Nuomos kaina tiek 2012-2016 m., tiek 2016-2019 m. laikotarpiais atitinka rinkos kainą.

Koks konkrečiai automobilis (markė, modelis, modifikacija, papildoma įranga, etc.) ir tiksliai už kokią sumą buvo pirktas?

Automobilis „Nissan Qashqai“ 2,0 dCi DPF „Acenta“ 4WD 6A/T (2012 metų laidos „Nissan Qashqai“ 2.0 litrų dyzelinis kompaktinis visureigis su automatine pavarų dėže).

Nuomos sumos:

414,16 eurų mėnesiui (2012 m. gruodis – 2016 m. gruodis, 48 mėnesiai) (su techniniu aptarnavimu ir draudimu)

198,67 eurų mėnesiui (sutarties pratęsimas 2016 m. gruodis – 2019 m. liepa, 32 mėnesiai) (su techniniu aptarnavimu ir draudimu).

Kodėl sandoris dėl automobilio pirkimo nebuvo deklaruotas tada, kai jis buvo sudarytas?

Todėl, kad nuo 2012 m. gruodžio iki 2016 m. gruodžio už automobilio nuomą buvo mokama iš parlamentinių lėšų, sutartis ir mokėjimus prižiūrėjo Seimo kanceliarija ir Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Pagal įstatymą Seimo narys turi deklaruoti privačius sandorius ir sutartis. 2012-2016 m. automobilio nuoma nebuvo privatus sandoris, tokiu jis tapo tik nuo 2016 m. gruodžio mėnesio, pasikeitus Seimo parlamentinių lėšų naudojimo tvarkai. Nuo 2016 m. gruodžio šio automobilio nuomos sutarties taip pat formaliai deklaruoti neprivalėjau, nes sutarties metinė vertė yra žemesnė nei 3000 eurų, bet pats apsisprendžiau tai padaryti nuo 2017 m. sausio.

Kitos aktualijos

2020.07.11

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą
Skaityti daugiau
2020.07.09

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti