2019.01.23

„Viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymo projektas skinasi kelią Seime“

Seime vyko Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmieji klausymai dėl Draudimo propaguoti komunizmą arba kitą totalitarinę santvarką viešuosiuose objektuose įstatymo projekto.

Vakar (sausio 22 d.) Seime vyko Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmieji klausymai dėl Draudimo propaguoti komunizmą arba kitą totalitarinę santvarką viešuosiuose objektuose įstatymo projekto. Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Audroniaus Ažubalio ir Laurynas Kasčiūno vertinimu, viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymo projektas pagaliau pradėjo skintis kelią Seime, o daugumos klausymuose dalyvavusių ekspertų išsakytos pastabos yra reikšmingos ir vadovaujantis jomis bus paruoštos pataisos.

Savo pasisakymuose parlamentarai teigė, kad jų teikiamam įstatymo projekto Vyriausybė iš esmės pritarė, tačiau su Kultūros ministerijos parašytomis pastabomis A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas nesutinka ir vadina jas paviršutiniškomis bei įstatymo projekto priėmimui netrukdančiomis.

„Džiaugiamės, kad ledai svarstant šį projektą pagaliau pajudėjo. Jei įžvelgiami kokie nors esminiai trūkumai, kurių mes neįžvelgiame, Kultūros ministerija turi galimybę pateikti pataisas. Kita vertus, minėtos pastabos yra buvusios kultūros ministrės suformuluotos nuostatos, todėl tikimės, kad naujas ministras ir jo komanda sugebės atsitraukti nuo stereotipinių vertinimų, pvz.: „jis/ji buvo geri rašytojai“, „jis/ji gyveno sunkiomis totalitarinio režimo sąlygomis“ ir t.t. bei įsitrauks į bendrą darbą desovietizuojant Lietuvos viešąsias erdves ir taip siaurinat Rusijos kultūrinio veikimo erdvę“, – teigė A. Ažubalis.

L. Kasčiūnas viliasi, kad įstatymo projektas padės išspręsti dažnai viešojoje erdvėje kylančią dviprasmybę.

„Priėmus mūsų siūlomą įstatymą bus sukurta platforma ekspertų diskusijoms ir kiekvienam konkrečiam atvejui aptarti bei pateikti Vyriausybei ekspertinę išvadą. Tikimės, kad ateityje įstatymo projektas padės Lietuvai išeiti iš susidariusios dviprasmiškos situacijos, kuomet vienoje gatvės pusėje stovi paminklas budeliams, o kitoje jų aukoms. Tai padės Lietuvai ir tarptautinėje erdvėje įtvirtinti istorinę tiesą, kad tiek nacių, tiek komunistų nusikaltimai yra vienodas, didelis ir nepateisinamas blogis“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

Įstatymo dėl viešųjų erdvių desovietizacijos projektą apsvarsčius Seimo komitetuose, projektas turės sulaukto Seimo pritarimo.

Kitos aktualijos

2020.05.25

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą
Skaityti daugiau
2020.05.25

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti