2019.03.20

Vilniaus miesto meras raginamas imtis veiksmų dėl tymų protrūkio

Vilniaus miesto meras raginamas imtis veiksmų dėl tymų protrūkio

Vilniaus miesto savivaldybės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, taip pat administracijos direktorių Povilą Poderskį ir Savivaldybės gydytoją Rimantą Rožerskaitę dėl tymų protrūkio.

Tarybos narė atkreipia dėmesį į tymų – vienos labiausiai užkrečiamų ir greičiausiai plintančių ligų, nuo kurios vienintelė apsisaugojimo priemonė yra skiepai – protrūkį.

„2018 metais buvo registruota 30 susirgimų tymais, o 2019 metais iki kovo 20 d. – arti 200 laboratoriniais tyrimais patvirtintų susirgimų, iš kurių dalis susirgusiųjų – vaikai. Pavojuje atsiduria ne tik nesiskiepyti nusprendusių asmenų ir jų sprendimu nepaskiepytų vaikų sveikata, bet ir visa visuomenė, ypač labiausiai pažeidžiami jos nariai – naujagimiai, kūdikiai ir vaikai, kurie dėl sveikatos būklės dar negali būti skiepijami, besilaukiančios mamos ir asmenys, kurių imunitetas dėl sveikatos būklės yra susilpnėjęs, nes augant nepasiskiepijusių skaičiui mažėja bendras visuomenės apsaugos nuo užkrečiamųjų ligų lygis“, – pažymi P. Kuzmickienė.

Vilniaus tarybos narė kreipimesi prašo nedelsiant sudaryti Vilniaus miesto įstaigų sąrašą, kurių darbuotojams tymų imuniteto tyrimas ir skiepai yra aktualiausi pagal jų darbo specifiką, o  tyrimus ir skiepus kompensuoti iš savivaldybės lėšų. Taip pat užtikrinti sergančiųjų tymais ar turėjusių kontaktą su sergančiaisiais izoliavimą, stabdant ligos plitimą. Kartu Tarybos narė prašo tėvus, kurie nepasirūpino vaiko skiepais nuo tymų, informuoti SMS žinute ar el. laišku apie esamą situaciją ir pakviesti nedelsiant atlikti skiepus, kartu organizuojant ir bendrą visuomenės švietimo kampaniją dėl būtino skiepijimosi, siūlant ją finansuoti miesto biudžeto lėšomis. Negana to, svarstyti skiepų kriterijaus įvedimą priimant vaikus į valstybinius darželius ir mokyklas.  

„Medikų bendruomenė, įvertinusi protrūkio apimtis bei priežastis, atkreipia dėmesį į tai, kad Lietuvoje yra įsibėgėjusi skiepijimų priešininkų judėjimų (angl. „anti-vax“) kampanija, paremta melagingų ar klaidinančių žinių sklaida socialiniuose tinkluose, neretai uždarose grupėse, diskusijų forumuose, konspiracines teorijas skleidžiančiuose portaluose, netgi komercinių televizijų laidose, kurios pasekmės – visuomenės, ypač tėvų ir globėjų, nepasitikėjimas skiepais, kuris neigiamai veikia bendrą sveikatos lygį. Todėl kreipiausi į merą, administracijos direktorių ir savivaldybės gydytoją dėl priemonių plano užtikrinimo, kad miestiečiai būtų maksimaliai apsaugoti nuo šios ypatingai sunkios užkrečiamos ligos“, – pabrėžė P. Kuzmickienė.

Kreipimesi Tarybos narė taip pat prašo artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje įgalioti savivaldybės gydytoją pateikti Užkrečiamųjų ligų epidemiologinę analizę ir prognozę, sudaryti ilgalaikį užkrečiamų ligų prevencijos planą.

Kitos aktualijos

2020.07.11

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą
Skaityti daugiau
2020.07.09

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti