V. Benkunskas
2019.10.28

Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas dėl Cvirkos paminklo atviru laišku kreipėsi į kultūros ministrą

Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas dėl Cvirkos paminklo atviru laišku kreipėsi į kultūros ministrą

Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas po žiniasklaidoje pasirodžiusių kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko komentarų, kad poeto ir sovietmečio veikėjo Petro Cvirkos paminklas negali būti nukeltas dėl aplinkosauginių reikalavimų, išplatino viešą kreipimąsi į ministrą.

Laiške V. Benkunskas primena ministrui, kad paminklas saugomas remiantis ne šiuolaikinėmis aplinkosaugos taisyklėmis, o sovietinių laikų paminklų sąrašu.

„Kodėl niekam viešai nepasakote, kad gindamas Cvirkos paminklą, remiatės ne šiuolaikiniais  paveldosaugos aprašais, ne autoritetingais ekspertais, o 1973 metais išleista knygute „Lietuvos TSR kultūros paminklų sąrašas“? Kodėl nepasakote, kad esate geras rašytojo Tomo Venclovos, aršiai kovojančio už Cvirkos paminklą, bičiulis? Ar Jums žinoma, kad dėl kai kurių rašytojų noro įsiteikti sovietų valdžiai, poetas Kazys Jakubėnas dėl savo kūrybos buvo išmestas iš rašytojų sąjungos ir ištremtas iš Lietuvos? Kodėl apie šią situaciją kalbate taip, lyg esminis klausimas būtų pats paminklas? Juk visi žinome, kad tai yra kova ne už metalo gabalą, o už simbolį. Konkrečiu atveju – išdavystės, kančios ir sugriautų likimų simbolį“, – laiške rašo vicemeras.

V. Benkunskas pasiūlė ministrui savo argumentus dėl paminklo palikimo išsakyti Cvirkos skvere pasikvietus žmones, kurių artimieji nukentėjo nuo sovietų represijų.

„Pasikvieskite jaunus „Misija – Sibiras“ savanorius. Pasikvieskite poetų, kurie, išduoti Petro Cvirkos, mirė skurde, lageriuose bei visuomenės užmarštyje, artimuosius. Pasikvieskite Cvirkos išduoto, ištremto ir skurde mirusio Kazio Jakubėno giminaičius. Pažiūrėkite jiems į akis ir pasakykite savo cinišką teisybę apie formalius reikalavimus iš sovietinės knygelės“, – siūlo V. Benkunskas.

Laiško gale vicemeras klausią ministro, ką jis, kaip kultūros ministras padarė, kad Vilniuje ir visoje Lietuvoje būtų sukurtos erdvės, kurios atspindėtų Lietuvą, kaip laisvą ir nepriklausomą valstybę, bei linki prisiminti, savo sprendimų galias.

„Linkiu prisiminti savo pareigas, jų svarbą ir sprendimų galią. Dar linkiu prisiminti, už ką kovojo mūsų tėvai, seneliai ir už ką Tėvynės žemėje atgulė partizanai. O tada pagalvokite, ne ar Jūsų sprendimas atitinka sovietmečio taisykles, bet mūsų tautos idealus“, – sako vicemeras.

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.01.25

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai
Skaityti daugiau
J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti