2017.03.10

Vilniaus misto savivaldybės prašoma neskirti paramos LNOBT

Vilniaus misto savivaldybės prašoma neskirti paramos Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  (TS-LKD) frakcijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės merą Remigijų Šimašių ir Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininką Vytautą Mitalą ragindama Savivaldybę, kol nėra baigti tyrimai ir kyla pagrįstų abejonių dėl skaidrios Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus Gintauto Kėvišo veiklos, sustabdyti bet kokios paramos teikimą iš savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų biudžeto. Parama LNOBT vykdomiems projektams gali būti atnaujinta ir skiriama tik paneigus bet kokias insinuacijas apie neteisingą ir neskaidrų jos panaudojimą.

„Viešųjų pirkimų tarnyba ir Specialiųjų tyrimų tarnyba yra pateikusios nepalankias išvadas dėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo Gintauto Kėvišo veiklos. Abiejose išvadose atskleidžiamas galimas LNOBT vadovo šeimos narių įmonės protegavimas, supainioti viešieji ir privatieji interesai, taip sudarant prielaidas korupcijai. Būtent todėl kreipiuosi į miesto merą ir miesto Švietimo ir kultūros komiteto vadovą ragindama neskirti finansavimo LNOBT, bent jau kol bus pabaigtas atliekamas tyrimas“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Primename, jog Generalinės prokuratūros tyrimas, kuris atnaujintas 2015 m., dar nėra baigtas, o  2017 m. vasario 27 d. Viešųjų pirkimų tarnyba pateikė nepalankią išvadą dėl generalinio direktoriaus veiklos. Negana to, 2017 m. kovo 6 d. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi antikorupcinį tyrimą, konstatavo, kad 390 tūkst. eurų LNOBT pasirašyta sutartis su Gintauto Kėvišo sūnaus vadovaujama Martyno Kėvišo koncertine įmone nepaneigia abejonių dėl korupcijos apraiškų G. Kėvišo veikloje.

Kitos aktualijos

2020.01.29

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą
Skaityti daugiau
2020.01.29

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti