2020.09.16

Vilniuje prašoma įamžinti Jerzy Giedroyco atminimą

Vilniuje prašoma įamžinti Jerzy Giedroyco atminimą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kartu su žurnaliste, visuomenininke Liudvika Pociūniene ir istoriku, politologu Antanu Kulakausku kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių ir Vilniaus Istorinės atminties komisiją, prašydami Vilniaus mieste suteikti gatvei Jerzy Giedroyc (Jurgio Giedraičio) vardą ar kitaip įamžinti šios iškilios asmenybės atminimą Sostinėje.

„Šiemet, minint dvidešimtąsias lenkų intelektualo, žurnalo „Kultūra“ steigėjo J. Giedroyco mirties metines, prašome savivaldybės įamžinti jo atminimą, norėdami supažindinti visuomenę su šios iškilios asmenybės nuopelnais Lietuvai ir Rytų Europai. Savo veikloje ir darbuose J. Giedroycas daug dėmesio skyrė daugiatautei Lietuvos Didžiajai kunigaikštystei bei jos paveldui, buvusios LDK tautų dabartinėms problemoms, rūpinosi draugiškais Lietuvos ir Lenkijos, lietuvių ir lenkų santykiais, pabrėždamas, kad Lenkija privalo būti suinteresuota mūsų tautų santarve. Jo darbai buvo reikšmingi ne tik Lietuvai, bet ir mūsų kaimynėms Ukrainai ir Baltarusijai, šiuo metu kovojančioms už tokią valstybę, kokią Lietuva sukūrė 1990 metais. Jau sovietmečiu lietuvių kunigaikštis lenkams kalbėjo apie tai, kad Lenkija rytuose ribojasi ne su Sovietų Sąjunga, o su Lietuva, Ukraina ir Baltarusija”, – teigia P. Kuzmickienė.

Praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio pradžioje Jerzis Giedroycas sakė: „Reikia nugalėti įsižeidimus  bei tarpusavio nesutarimus, dėl istorinių įvykių susiklosčiusią neapykantą tarp lenkų ir ukrainiečių, lenkų ir lietuvių ir būtinai atsisakyti Lvovo ir Vilniaus, nors ir kaip tai nemalonu tiems, kurie ten gimė. Atsisakyti vardan pačios Lenkijos gerovės, vardan ateities. Nevalia reikšti pretenzijų Lietuvai, Ukrainai“.

P. Kuzmickienė sako, kad itin simboliška šią asmenybę prisiminti būtent šiuo laikotarpiu, kuomet Baltarusijoje vyksta kova už tautos laisvę ir nepriklausomybę. „Mūsų pareiga yra padėti baltarusiams nueiti laisvės kelią. Padėti taip, kaip J. Giedroycas padėjo šiuo keliu eiti Lietuvai“, – pabrėžė Seimo narė.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti