TS-LKD
2019.11.04

Vilniuje vykstančiame Šiaurės ir Baltijos šalių dešiniųjų partijų lyderių susitikime pripažinta Astravo atominės elektrinės grėsmė

Vilniuje vykstančiame Šiaurės ir Baltijos šalių dešiniųjų partijų lyderių susitikime pripažinta Astravo atominės elektrinės grėsmė

Šiandien Vilniuje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos iniciatyva, susitikę Europos liaudies partijai (ELP) priklausančių Šiaurės ir Baltijos šalių centro-dešiniosios krypties partijų vadovai aptarė regionui kylančius saugumo iššūkius bei išreiškė pritarimą Lietuvos susirūpinimui dėl Astravo AE keliamų grėsmių.

Bendrame Šiaurės ir Baltijos šalių partijų vadovų susitarime pažymima, jog kaimyninės valstybės supranta, kad  Astravo AE kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Taip pat sutarta, dėl bendradarbiavimo plačiau supažindinant Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentus su Astravo AE keliamomis grėsmėmis.

„Atkreipiant dėmesį, kad energetinis ir tiekimo saugumas – pagrindiniai mūsų bendro saugumo aspektai, pripažįstame Lietuvos poziciją, jog Astravo atominė elektrinė kelia grėsmę jos nacionaliniam saugumui. Taip pat sutinkame remti būtinas reformas, kuriomis būtų galima tęsti euroatlantinę integraciją ir stiprinti Rytų partnerystę, ypač mūsų tvirtą atsidavimą Ukrainai, Moldovai ir Gruzijai. Kartu ketiname kovoti su iššūkiais, susijusiais su populizmu, visuomenės radikalėjimu, ir stiprinti savo įsipareigojimą demokratijai bei teisei. Negana to, sutariame stiprinti savo pastangas kovojant su hibridinėmis grėsmėmis, gerinant kritinę infrastruktūrą, didinant atsparumą ir gerinant strateginius ryšius tiek ES, tiek NATO sistemoje“, – teigiama bendrame Norvegijos, Danijos, Suomijos, Latvijos, Švedijos ir Lietuvos ELP partijų lyderių pareiškime.

Dokumente Šiaurės ir Baltijos šalių centro-dešiniųjų partijų vadovai taip pat sutarė tęsti nuolatinį politinį dialogą ir reguliariai susitikti bent du kartus per metus, taip pat aptarti Šiaurės ir Baltijos regiono vidaus ir išorės iššūkius bei galimas bendradarbiavimo priemones, siekiant spręsti bendrus saugumo uždavinius bei, atsižvelgiant į pasaulinę įtampą ir kintančią Europos bendradarbiavimo dinamiką, palaikyti ir stiprinti transatlantinę ir europietiškąją vienybę ir atsparumą.

Primename, jog susitikime Vilniuje dalyvauja Norvegijos premjerė Erna Solberg, kuri yra ir Norvegijos konservatorių partijos pirmininkė, Danijos, Suomijos, Latvijos, Švedijos centro-dešiniųjų partijų lyderiai.

/4 1

Kitos aktualijos

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2022.06.16

Seimas priėmė rezoliuciją dėl Rusijos vykdomo ukrainiečių tremčių

Seimas priėmė rezoliuciją dėl Rusijos vykdomo ukrainiečių tremčių
Skaityti daugiau
P. Kuzmickienė
2022.06.02

P. Kuzmickienė: atėjo laikas apvalyti viešąsias erdves

P. Kuzmickienė: atėjo laikas apvalyti viešąsias erdves
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti