2019.07.19

„Visų rūšių valstybinės pensijos turi būti indeksuojamos“

„Visų rūšių valstybinės pensijos turi būti indeksuojamos“

Tam, kad padidėtų visos valstybinės pensijos bent 10 proc. 2020 m. reikėtų apie 5,1 mln. eurų, tik nukentėjusių asmenų pensijoms – 3,5 mln. eurų. Šios pensijos iš esmės nekinta jau daugelį metų. Seimo narys Arvydas Anušauskas siūlo indeksuoti (didinti) valstybines pensijas, tačiau iš Socialinių reikalų ir darbo ministerijos negauna jokių žinių apie ruošiamus projektus.

A. Anušauskas nurodo, kad, kas keli mėnesiai besikreipdamas į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovus dėl valstybinių pensijų indeksavimo pagal kintančius ekonomikos rodiklius, vis gauna beveik identiškus atsakymus, kad klausimas dėl valstybinių pensijų indeksavimo (didinimo) turėtų būti svarstomas valstybinių pensijų pertvarkos kontekste.

„Gerai, svarstykime, jei jau tai įrašyta Vyriausybės programoje. Kol kas nė vienos rūšies valstybinės pensijos nėra indeksuojamos: nei daugiavaikėms motinoms, nei mokslininkams, nei kariams ir pareigūnams, nei nukentėjusiems asmenims. Aš nemanau, kad tai teisinga“, – teigia Seimo narys.

Anot politiko, jeigu Socialinių reikalų ir darbo ministerijai nesiseka pagal Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą rengti valstybinių pensijų skyrimo, pensijų dydžių nustatymo, apskaičiavimo bei mokėjimo teisinio reguliavimo tobulinimo įstatymų, tai šių pensijų indeksavimas turi vykti pagal dabar galiojančius įstatymus, keičiant valstybinių pensijų bazę.

Kitos aktualijos

2019.11.21

„D. Tusko lyderystė itin reikšminga ir Lietuvos konservatoriams“

„D. Tusko lyderystė itin reikšminga ir Lietuvos konservatoriams“
Skaityti daugiau
2019.11.21

„Rytų partnerystės regiono sėkmė – tai visos Europos sėkmė“

„Rytų partnerystės regiono sėkmė – tai visos Europos sėkmė“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti