2018.10.26

„Visuomenės susidomėjimas pirminiais TS-LKD rinkimais – milžiniškas“

„Visuomenės susidomėjimas pirminiais TS-LKD rinkimais – milžiniškas“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodamas pirmą kartą Lietuvos istorijoje organizuojamus TS-LKD pirminius rinkimus teigė, jog rinkimuose užsiregistravo daugiau nei 19 tūkstančių žmonių.

„Paskutiniais duomenimis, mūsų pirminiuose rinkimuose užsiregistravo daugiau nei 19 tūkstančių žmonių, kurie jaučiasi artimi mūsų vertybėms. Galiu patikinti, jog duomenys tvarkomi ypatingai atsakingai ir saugomi. Tačiau šio aktyvumo svarbiausia žinia – žmonės aktyviai dalyvauja demokratiniame procese: jie įsitraukia, jie jaučia, jog jų nuomonė svarbi, jie dalyvauja debatuose, diskutuoja socialiniuose tinkluose. Dar vienas svarbus aspektas – leidome balsuoti ir jaunimui nuo 16 m., ir matome tikrai didelį susidomėjimą, kadangi jie pirmą kartą dalyvauja politiniame procese. Jaunimo nuomonė mums yra labai svarbi – esate laukiami kaip balsuotojai ir kaip nuomonės reiškėjai“, – sakė G. Landsbergis.

Kalbėdamas apie ambasadoriaus Vygaudo Ušacko pasisakymus, jog partijos vadovybė jau yra pasirinkusi savo laimėtoją, TS-LKD lyderis teigė, jog tai viena iš kandidato strategijų gauti daugiau dėmesio.

„Aš nežinau, ką V. Ušackas turi omenyje sakydamas vadovybė, kadangi pats niekada nesakiau, ką pasirinkau ir mano pozicija nebuvo išreikšta, ir nebus išreikšta iki rinkimų. Noriu išlikti objektyvus. Žiniasklaidai – taip, galbūt tai intriga, o Vygaudui – tokie taktiniai sprendimai siekiant save priešpastatyti partijos vadovybei, ar ginčai su Ž. Pavilioniu –  tai rinkiminis būdas pakliūti į antraštes. Skirtingi politikai renkasi skirtingus būdus. Kampanijos liko visai nebedaug, tai mes labai greitai pamatysime, ar ta taktika pasiteisino“.

Komentuodamas savaitės aktualijas, G. Landsbergis pažymėjo, jog garso įrašo panaikinimo skandale, Ministras Pirmininkas aiškiai demonstruoja esantis vieninteliu žmogumi šalyje, kuriam įstatymai negalioja.

„Pagrindinė problema šiandien – ne ištrintas garso įrašas, o požiūris į įstatymus ir pasakymai, jog vienam asmeniui teisės aktai negalioja. Jei mes turime labai aiškų supratimą, kad Lietuva yra teisės viršenybės valstybė, vadinasi ir man, ir jums, ir S. Skverneliui, Daliai Grybauskaitei – visiems galioja priimti įstatymai. Tuo tarpu Ministras Pirmininkas, sako, kad man šis aktas negalioja, duokit mane į teismą. Ir kadangi jį saugo jo dauguma, tai akivaizdu, kad jis turi tam tikrą teisinį imunitetą nuo Konstitucijos, o tai primena nedemokratinių valstybių praktikas. Tačiau mes, Seimo opozicija, esame priėmę kelis žingsnius, ką daryti toliau. Pirmasis žingsnis – kitą pirmadienį organizuojamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdis, kurio metu kviečiamas Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis paaiškinti, kokiu reglamentu remiantis įrašas ištrintas – kas davė nurodymą, kuris žmogus ištrynė, kokia programinė įranga naudota ištrynimui ir pan. Antras žingsnis – trečiadienį kviečiamės Premjerą padiskutuoti apie naujus faktus, kurie galbūt paaiškės“.

Visą interviu su TS-LKD partijos pirmininku G. Landsbergiu galite rasti čia.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti