2020.01.14

Visuomenininkai imasi taikaus pasipriešinimo prieš Rusijos-Baltarusijos atominę elektrinę sąjūdžio iniciavimo

Visuomenininkai imasi taikaus pasipriešinimo prieš Rusijos-Baltarusijos atominę elektrinę sąjūdžio iniciavimo

Lietuvos visuomenininkai drauge su Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariu, ambasadoriumi Žygimantu Pavilioniu trečiadienį, sausio 15 d., 10 val., Seimo Spaudos konferencijų salėje organizuoja memorandumo dėl taikaus pasipriešinimo pristatymą ir spaudos konferenciją, pasisakydami dėl Lietuvos ir Europos Sąjungos savigynos nuo Rusijos-Baltarusijos AE būtinybės.

Spaudos konferencijoje bus kalbama apie Rusijos ir Baltarusijos drauge Lietuvai ir visai Europos Sąjungai ruošiamą Astravo atominės elektrinės akibrokštą, neišnaudotus ar net sąmoningai nenaudojamus diplomatinės tarptautinės gynybos resursus, apie naujo hibridinio pobūdžio agresiją nukreiptą prieš Lietuvą ir visą Bendriją bei ką dar galima padaryti.

„Diplomatinė tarptautinė savigyna prieš Rusijos-Baltarusijos AE ligi šiol beveik nenaudota. Klausiame visų, kodėl? Kol gausime atsakymą į šį klausimą, aktyvūs Lietuvos visuomenininkai, diplomatai, politologai ir politikos ekspertai siūlo kurti taikaus pasipriešinimo sąjūdį, gal net centralizuotą Lietuvos savigynos su atrama ES štabą, su veiklos viešumo prievole, įgaliojimais ir biudžetu“, – pažymėjo Ž. Pavilionis.

Spaudos konferencijos metu bus pristatytas specialus dokumentas – memorandumas dėl būtinybės burtis, rengti visuomeninį pasipriešinimą prieš Rusijos-Baltarusijos atominės elektrinės grėsmę tiek Lietuvai, tiek visai Bendrijai, o pranešėjais numatyti TS-LKD Garbės pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, Nepriklausomybės akto signataras, diplomatas Petras Vaitiekūnas, Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarai Nijolė Oželytė ir Mečys Laurinkus ir politologas Raimundas Lopata.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti