V. Semeška
2018.06.28

„Visuomet kovoju už teisėtumo, nepriklausomumo, kolegialumo, viešumo ir nešališkumo principus“

„Visuomet kovoju už teisėtumo, nepriklausomumo, kolegialumo, viešumo ir nešališkumo principus“

Vyriausiosios rinkimų komisijos nario Viliaus Semeškos kalba Seimo plenariniame posėdyje 2018 m. birželio 28 d.

 

Gerbiamoji posėdžio pirmininke,

Gerbiamieji Seimo nariai,

 

Prieš devynis mėnesius Jūs, gerbiami Seimo nariai, šioje pačioje salėje išreiškėte man savąjį pasitikėjimą – delegavote dirbti į Lietuvos Respublikos Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Balsuodami už mano patvirtinimą Komisijos nariu jūs, kaip tautos atstovavimo mandatą gavę Lietuvos Respublikos piliečiai, pritarėte, jog aš, Vilius Semeška, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos siūlomas kandidatas, atitinku visus keliamus reikalavimus, o tai yra – esu nepriekaištingos reputacijos, turiu patirties rinkimų komisijos darbe bei turiu kandidatams būtiną išsilavinimą, todėl esu patvirtinamas Vyriausiosios rinkimų komisijos nariu.

Tai buvo didelė garbė man, o kartu ir – didelis iššūkis bei pareiga. Pareiga jums, gerbiami Seimo nariai, įstatymams, Lietuvos žmonėms ir Tėvynei Lietuvai.

Aš nebuvau ir nesu tik formalus šios komisijos narys, ateinantis į posėdžius pakelti ranką ar tyliai pratūnoti kėdėje, kai svarstomi klausimai, pasiekę Komisijos darbotvarkę.

Dar iki savojo paskyrimo atidžiai išnagrinėjęs su Komisijos darbu susijusius įstatymus, parlamento, tai yra – jūsų, gerbiami Seimo nariai, Komisijai deleguotas funkcijas, savo darbu visus šiuos mėnesius stengiausi prisidėti prie šios institucijos veiklos tobulinimo, strategijos, vizijos kūrimo.

Aktyviai prisidedu rengiant Rinkimų ir Referendumo įstatymų pataisas, siūliau Vyriausiajai rinkimų komisijai imtis tam tikro monitoringo, kad ypač prieš savivaldos rinkimus visi rinkimų dalyviai elgtųsi sąžiningai ir nepažeidinėtų rinkimų įstatymų.

Visuomet kovoju už teisėtumo, nepriklausomumo, kolegialumo, viešumo ir nešališkumo principus.

Drąsiai ir netgi aštrokai keliu matomus trūkumus, netyliu prieš galimą kai kurių kolegų piktnaudžiavimą ar net bandymus pažeisti įstatymus. Tokiems nebuvau, nesu ir nebūsiu patogus. Ir tai suprantama.

Tačiau tų kolegų, kurie savo darbą Vyriausioje rinkimų komisijoje supranta kaip pareigą Valstybei – tų kolegų pritarimą ir palaikymą jaučiau ir tebejaučiu.

Jaučiau ir tebejaučiu ir daugumos Jūsų, gerbiami Seimo nariai, palaikymą. Ačiū jums už tai.

Tačiau šiandien esu čia, priešais jus, gerbiami Seimo nariai, nes dalis iš jūsų suabejojote savo ankstesniu pasirinkimu.

45-ių Seimo narių man pareikštą nepasitikėjimą ir abejones mano darbu priimu kaip demokratijos išraišką.

Kai iškilus bet kokioms, net mažiausioms abejonėms, dėl Seimo paskirto vienos iš svarbiausių valstybės institucijų atstovo, Tautos mandatą turintys politikai turi teisę reikalauti atsakyti į iškilusias abejones, o kartu ir leisti pateikti man savuosius paaiškinimus į metamus kaltinimus.

Todėl stovėdamas prieš jus, gerbiami parlamentarai, sąžiningai ir atvirai sakau – nepažeidžiau jokio Lietuvos Respublikos įstatymo, tą nustatė ir Prokuratūra, nesulaužiau Vyriausiosios rinkimų komisijos nario priesaikos, dirbau ir dirbu vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, sąžiningai atlieku man patikėtas pareigas.

Todėl teiginiai, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vilius Semeška tiek Vyriausiajai rinkimų komisijai, tiek Lietuvos Respublikos Seimui pateikė tikrovės neatitinkančią bei žinomai neteisingą informaciją apie savo išsilavinimą yra neteisingi ir klaidinantys.

Turiu vieną ir vienintelį Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones nesant tam pagrindo.

Dėl mano galimai neteisėtų reikalavimų ir išskirtinių darbo sąlygų.

Ar kreipimasis į teismą – kaip vienintelę teisėtą instituciją, aiškinančią įstatymo normas, prašant nustatyti, ar dabar galiojanti Vyrausiosios rinkimų komisijos nario darbo apmokėjimo tvarka nepažeidžia jo, kaip valstybės pareigūno nepriklausomumo nuo politinių vėjų ir asmeninių vertinimų – teisinėje valstybėje jau yra išskirtinių sąlygų reikalavimas?

Dėl buvusios savo darbovietės, bendrovės „Gretsch-Unitas Baltic“.

Mano pateiktas šios įmonės pavadinimas „GU Baltic“ – tai ne Seimo narių ir visuomenės klaidinimas, o bendrovės „Gretsh – Unitas Baltic“ prekės ženklas, trumpinys, kuriuo bendrovė atpažįstama verslo pasaulyje. Taip pat, kaip, pavyzdžiui, „Baltic News Servise“ žinoma kaip BNS, ar „Lietuvos radijas ir televizija“ – kaip LRT.

Aš esu dėkingas, gerbiami Seimo nariai, kad turiu galimybę čia šiandien kalbėti. Kalbėti Lietuvos Respublikos Seime, ir tuo pačiu kalbėti visiems Lietuvos žmonėms, visai Lietuvai.

Dėkingas, nes istorijai išliks šio posėdžio ir mano kalbos įrašas, ir jūsų, gerbiami Seimo nariai, balsavimo rezultatai.

Rezultatai, kurie ne tik rinkėjų, bet ir jūsų artimųjų leis jūsų paklausti: pagal ką – sąžinę ir Lietuvos Respublikos Seimo nario priesaiką balsavai, ar balsavai pagal zadaniją ir politinį prisitaikėliškumą?

„Ne savo šeimininko vergai labiausiai nekenčia, o to, kuris tapo laisvu!“

Aš jūsų prašau balsuoti – kiekvienam pagal savo sąžinę.

Tačiau kad ir koks būtų verdiktas, esu ir liksiu dėkingas jums už man suteiktą galimybę bent tą trumpą laikotarpį būti prisidėjusiu prie mūsų mylimos Lietuvos ateities ir demokratijos joje stiprinimo.

Dėkoju už dėmesį.

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine
Skaityti daugiau
I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų