2018.12.21

„VRK negali užsimerkti prieš LVŽS galimai daromus įstatymo pažeidimus“

„VRK negali užsimerkti prieš LVŽS galimai daromus įstatymo pažeidimus“

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Vilius Semeška teikia atskirąją nuomonę dėl labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ tautinio kostiumo dovanojimo vaikų darželiams projekto.

Gruodžio 17 d. VRK darbo grupei pateikus išvadą dėl tautinių kostiumų dovanojimo akcijos, siūloma nepripažinti labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ projekto „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams” Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) politine reklama bei nepripažinti projekto įgyvendinimo juridinių asmenų parama LVŽS. VRK narys V. Semeška su tokiais siūlymais nesutinka ir teikia atskirąją nuomonę, pažymėdamas, jog pagrindinis fondo „Švieskime vaikus“ tautinių kostiumų vaikams projekto idėjos autorius ir iniciatorius yra LVŽS pirmininkas ir LŽVS frakcijos Seime seniūnas R. Karbauskis. Kartu, projektas buvo finansuojamas R. Karbauskio sprendimu. Su juo susijusios įmonės skyrė savo lėšas projektui įgyvendinti, negana to, „Švieskime vaikus“ steigėjas ir dalininkas yra tas pats R. Karbauskis.

„Nuostabą kelia toks kolegų siūlymas nepripažinti valstiečių-žaliųjų lyderio projekto, kaip politinės reklamos. Juolab, jog idėjos iniciatorius yra jis pats, projektą finansavo su jam priklausančiu „Agrokoncernu“ susijusios įmonės, o tautinių kostiumų dalybose dalyvavo net 79 procentai LVŽS politikų ar su partija susijusių asmenų“, – teigė V. Semeška.

Kartu VRK narys pažymėjo, jog projektas turi politinės reklamos požymių ir sukuria visuomenei pagrįstas prielaidas tokius projektus vertinti kaip politinę reklamą, kurios skleidimu propaguojama politinė partija, jos nariai, taip pat jų idėjos ar programa. Juolab, kad LVŽS programinės ir vertybinės nuostatos yra susijusios su projekto idėja ir tikslais, o fondo projekto uždaviniai atitinka LVŽS rinkimų programos vertybinį pagrindą.

„Projekto metu valstybės politikai (LŽVS pirmininkas, LŽVS frakcijos Seime nariai, LŽVS savivaldybių tarybų nariai)  ir politinė partija LŽVS, kiti politinės partijos nariai – skyrių pirmininkai, jų vardu ir interesais įvairia forma skleidė informaciją, kuria siekiama paveikti rinkėjų motyvaciją. Taip pat politinei reklamai naudota didelės vertės juridinių asmenų finansinė parama bendrovių, tiesiogiai susijusių su R. Karbauskiu. Kaip visų šių aplinkybių sumos nelaikyti politine reklama ir įstatymo pažeidimu – sunkiai suvokiama“, – sakė V. Semeška.

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti