2017.02.09

VRK prašoma atlikti išsamų tyrimą dėl LVŽS po rinkimų likusio įsiskolinimo

TS-LKD frakcijos nariai Ingrida Šimonytė, Andrius Kubilius ir Tadas Langaitis kreipėsi į VRK pirmininką Z. Vaigauską klausdami, ar LVŽS po rinkimų likę įsiskolinimai suderinami su Politinių partijų įstatymais.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos  nariai Ingrida Šimonytė, Andrius Kubilius ir Tadas Langaitis kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką Zenoną Vaigauską klausdami, ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos po rinkimų likę įsiskolinimai bei mokėjimų atidėjimo sąlygos paslaugų teikėjams suderinamos su Politinių partijų bei Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymais.

Seimo nariai pažymi, kad visos politinės partijos rinkimų kampaniją baigė be kreditorinių įsiskolinimų, išskyrus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, kuri vis dar turi 874 tūkst. eurų dydžio skolą, ir klausia, ar būtų pažeisti politinių kampanijų ir politinių partijų finansavimo įstatymai, jei paaiškėtų, kad apmokėjimų atidėjimą laidavo tretieji asmenys? Ar Vyriausioji rinkimų komisija neketina kreiptis į finansų priežiūros institucijas tokioms prielaidoms patikrinti?

Kreipimesi klausima, ar ilgalaikės politinių kampanijų dalyvių skolos paslaugų teikėjams neturėtų būti traktuojamos kaip paskolos, kurias partijai suteikė paslaugų teikėjai?

„Tokių didelių kreditorinių įsiskolinimų egzistavimas tik vienos partijos ataskaitose verčia kelti esminius klausimus – ar visos partijos veikia vienodomis sąlygomis, ar teisingai ir efektyviai veikia visa politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės sistema, ar ji garantuoja skaidrumą ir sąžiningumą, jeigu viena partija rinkimų kampaniją baigia deklaruodama tokius didelius kreditorinius įsiskolinamus ir tai vyksta, tariamai, nepažeidžiant galiojančių įstatymų“, – pažymi A. Kubilius.

Vyriausiajai rinkimų komisijai viešai paskelbus Seimo rinkimų kampanijų dalyvių finansavimo ataskaitas paaiškėjo, kad visos partijos rinkimų kampaniją baigė be kreditorinių įsiskolinimų įvairių paslaugų teikėjams, išskyrus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Paaiškėjo, kad rinkimus laimėjusi partija sausio pabaigoje turėjo 874 tūkst. eurų dydžio skolą.

Kitos aktualijos

2020.01.20

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą
Skaityti daugiau
2020.01.20

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti